UCZNIOWIE V LO W BRUKSELI

18-07-2017 9:17

W dniach 25- 29 czerwca uczniowie klasy II E artystycznej naszego liceum Mateusz Siedlecki i Mariusz Wycisk uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Europarlamentu w Brukseli.  Zostali  zaproszeni przez Posła do Parlamentu Europejskiego pana Bolesława Piechę, jako  laureaci Festiwalu Piosenki Artystycznej „ Marzeniogranie 2017” zorganizowanego przez Dom Kultury w Rybniku- Boguszowicach. Opiekę ze strony DK Boguszowice sprawowała pani Mirela Szutka.

Program wyjazdu był bardzo bogaty i urozmaicony, oprócz wielu zabytków samej Brukseli tj.  Muzeum Militariów, Europarlametu, czy muzeum historii Europy XX wieku tzw. „Parlamentarium”, uczestnicy zwiedzili przepiękne niderlandzkie miasta kupieckie Gandawę i Brugię zwaną Wenecją północy. Były to wspaniałe dni, pełne niezapomnianych wrażeń!!!