Dzień Języków Obcych w SP nr 31

6-10-2017 14:31

Piątek 6 października 2017r. był dniem, w którym w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. W imprezie udział wzięły klasy Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego nr 31. Pierwszym etapem był Konkurs Wiedzy o Językach Europejskich. Uczniowie doskonale się bawili rozwiązując quizy, odszyfrowując pismo lustrzane czy korzystając z nowoczesnych technik skanowali kody QR.

Na drugą część zabawy zaprosiliśmy uczniów szkoły podstawowej do auli szkolnej, gdzie uczniowie prezentowali plakaty oraz przebrania dotyczące wylosowanych wcześniej krajów. Mieliśmy okazję zaobserwować barwne stroje rodem z Niemiec, Włoch, Francji, Grecji czy Hiszpanii oraz usłyszeć ciekawostki o krajach europejskich. Byli Bawarczycy, Francuz w tradycyjnym berecie, Zeus w greckiej todze, a nawet prawdziwa włoska pizza!  Na koniec przyszedł czas na rozdanie nagród. Choć wszystkie klasy wspaniale wywiązały się z zadania, wśród oklasków i wzajemnego kibicowania wyłoniliśmy tę zwycięską. Za piękną prezentacje Włoch i ciekawe przebrania zwyciężyła klasa 5a. W Konkursie Wiedzy o Językach Europejskich pierwsze miejsce zdobyła klasa 7a.   Dzień Języków Obcych przygotowały: Katarzyna Piątek, Jagoda Kozieł, Adriana Pukowiec, Anna Twarowska oraz Julianna Skrobacz. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i wyśmienitą zabawę. Zapraszamy za rok!