Walka na języki

11-10-2017 13:00

W dniu 2.10.2017 w auli szkolnej klasy pierwsze liceum zmierzyły się ze sobą na symbolicznym ringu w walce na języki. W ten nietypowy sposób uczniowie świętowali Europejski Dzień Języków. Uczniowie konkurowali ze sobą w różnego typu zadaniach. Każda klasa  przedstawiła na scenie wybraną  piosenkę w języku obcym. Wszystkie klasy miały swój oryginalny pomysł na wykonanie. Klasa 1a bardzo dobrze opanowała tekst niemieckiej piosenki,  Backe  backe Kuchen. Klasa 1b przygotowała aranżację z kubeczkami do piosenki Cup Song.Klasa 1c w piosence Felicita dobrała swoje stroje tak aby prezentowały kolory flagi włoskie. Klasa 1d wykonała popularne kaczuszki w języku francuskim i zaprosiła uczniów oraz nauczycieli do wspólnego tańca. Uczniowie tworzyli również plakaty z menu restauracji w językach niemieckim, angielskim, francuskim i włoskim, rozwiązywali quiz dotyczący idiomów angielskich, układali wierszyki i opisywali typowy przebieg dnia obcokrajowca. Potyczki językowe wygrała klasa 1a. Europejski Dzień Języków przygotowały  Dorota Żyła i  Żaneta Reszel-Stronczek.