Osiągnięcia

Kolejny sukces Sonii 2014-2015

Sonia Śmieja została laureatką XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej "Kwiaty na kamieniach" w Bytomiu.

Sukces piłkarzy 2014-2015

Reprezentacja naszego gimnazjum zajęła I miejsce w XXI rybnickich igrzyskach szkół podstawowych i gimnazjum w piłce nożnej chłopców.

Kolejny sukces siatkarek plażowych 2014-2015

Ewelina Zawisza i Martyna Krzystała wygrały rejonowe zawody w piłce siatkowej plażowej i zagrają w finale województwa.

Sukces Nikoli Wrzołek 2014-2015

Nikola Wrzołek, uczennica kl. I A (profil humanistyczno-dziennikarski), została laureatką XV Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury, organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach.

Sukces Soni Śmieji 2014-2015

Sonia Śmieja (klasa artystyczna), zdobyła w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Polskojęzycznej „Faratka” zaszczytne II miejsce. Konkurs organizowany był przez Szkołę Teatralno-Wokalną „Faratka” w Krakowie.

Sylwia Szpiech w finale Festiwalu RightSingNow 2014-2015

Sylwia Szpiech zakwalifikowała się do finału Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej organizowanego przez Szkołę Języków Obcych Right Now w Żorach

Sukces siatkarek plażowych 2014-2015

Martyna Krzystała i Ewelina Zawisza wygrana rozgrywki miejskie w siatkówce plażowej i awansowały do zawodów rejonowych.

Sukces Ani Szymury 2014-2015

W II Ogólnopolskim Konkursie Wzrostu Kryształów uczennica klasy IIB (profil biologiczno-chemiczny) Ania Szymura otrzymała pierwsze wyróżnienie (4 miejsce) i znalazła się w gronie 15 laureatów tego konkursu.

Sukces licealistek uzdolnionych plastycznie 2014-2015

Wśród laureatów XV Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego (kategoria plastyczna) znalazły się uczennice V LO:
I miejsce: Natalia Kosiorska (I B; op. B. Padula),
II miejsce: Samanta Pieczka i Natalia Kurzyńska (III B; op. B. Słońska),
III miejsce: Aleksandra Buczyńska (III B/MDK; op. M. Więckowska),
wyróżnienia: Natalia Kurzyńska i Dominika Marciniak (III B/MDK; op. M. Więckowska)

Sukces licealistek w X Konkursie na Projekt Matematyczny 2014-2015

W finale X Konkursu na Projekt Matematyczny uczennice naszej szkoły zdobyły: I miejsce: Ewa Berger, Julia Heliosz, Karolina Karbowy, klasa II A, III miejsce: Adrianna Kowalska, Klaudia Kowalska, klasa I A.

Wygrała eliminacje miejskie 2014-2015

Sonia Śmieja (III B) wygrała Turniej Poezji Śpiewanej w ramach eliminacji miejskich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i zakwalifikowała się do eliminacji regionalnych (op.M.Szutka)

III miejsce wyśpiewane w języku francuskim 2014-2015


Sonia Śmieja zdobyła III miejsce w II wojewódzkim Festiwalu Piosenki Frankofońskiej (op.A.Malinowska)

II miejsce chłopców w piłce ręcznej w półfinale wojewódzkim 2014-2015

Reprezentacja naszej szkoły w piłce ręcznej chłopców zajęła II miejsce w półfinale wojewódzkim szkół ponadgimnazjalnych.

Trzecie miejsce siatkarek w półfinale wojewódzkim 2014-2015

Reprezentacja naszej szkoły w piłce siatkowej dziewczyn zajęła trzecie miejsce w półfinale wojewódzkim szkół ponadgimnazjalnych.

Nasi piłkarze ręczni w półfinale wojewódzkim 2014-2015

Reprezentacja naszej szkoły w piłce ręcznej chłopców awansowała do półfinału wojewódzkiego.

Nasze siatkarki w półfinale wojewódzkim 2014-2015

Reprezentacja naszej szkoły w piłce siatkowej dziewczyn awansowała do półfinału wojewódzkiego.

Laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego 2014-2015

Katarzyna Roter (III C) i Aleksandra Buczyńska (III B), reprezentujące Pracownię Plastyczną GiR-a z Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku, zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Patrząc” w kategorii wiekowej 16-19 lat.

Szczypiorniści mistrzami Rybnika 2014-2015

Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w finale miejskim piłki ręcznej chłopców.

Koszykarki wicemistrzyniami Rybnika 2014-2015

Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce w finale miejskim w koszykówce dziewcząt.

Szczypiornistki mistrzyniami Rybnika 2014-2015

Drużyna w składzie: Oktawia Gaweł, Oliwia Janus, Martyna Kowalczyk, Martyna Puszczewicz, Anna Reś, Weronika Widera, Anna Bojko, Klaudia Górska, Martyna Grzenik, Agata Konsek, Martyna Motyka, Dominika Ulfik i Aleksandra Ster, zajęła I miejsce w finale miejskim piłki ręcznej dziewcząt.

Siatkarki pierwsze w finale miejskim 2014-2015

Drużyna w składzie: Zawisza Ewelina - kapitan, Krzystała Martyna, Kobiec Aleksandra, Kurpanik Julia, Janus Oliwia, Reś Anna, Adamska Marzena, Kowalczyk Martyna, Puszczewicz Martyna, Dziwoki Julia - libero, zajęła I miejsce w finale miejskim w siatkówce dziewczyn.

Wyśpiewała pierwsze miejsce 2014-2015

Sylwia Szpiech (uczennica klasy IIB V LO) zajęła I miejsce na Wojewódzkim Konkursie pt. Jesienny Festiwal Młodych Talentów "Ballo 2014" zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Żorach.

Olimpiada z języka niemieckiego 2014-2015

Sara Jarosz i Magda Kochman obie z II A zakwalifikowały się do wojewódzkiego etapu Olimpiady z Języka Niemieckiego.

Stypendysta 2014-2015

Przemysław Stebel został stypendystą i otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok 2014/15.

Mistrzowska sztafeta 2014-2015

Sztafeta w składzie: Kinga Pękała, Julia Kurpanik, Filip Fliegert i Dawid Adamski zdobyła I miejsce w Biegu Sztafetowym 4x200m o Puchar Prezydenta Rybnika.

Wicemistrzostwo Śląska juniorów starszych 2013-2014


Wicemistrzostwo Śląska w sezonie 2013/2014 dla drużyny Juniorów Starszych składającej się w większości z uczniów klas sportowych naszego liceum.

Wicemistrzostwo Śląska piłkarzy rocznik 1999 2013-2014

Drużyna rocznika 1999 (a więc chłopcy z klasy 2cg naszego gimnazjum), która występuje w barwach Szkółki Piłkarskiej RKP ROW Rybnik, wywalczyła tytuł Wicemistrzów Śląska w sezonie 2013/2014.

Finał w piłce plażowej dziewcząt 2013-2014

Drużyna w składzie Martyna Krzystała i Ewelina Zawisza zajęła 5 miejsce w finale wojewódzkim w piłce plażowej.

Awans do finału wojewódzkiego w piłce plażowej dziewcząt 2013-2014

Drużyna w składzie Martyna Krzystała i Ewelina Zawisza wygrała zawody rejonowe w piłce plażowej i awansowała do finału wojewódzkiego.

Wicemistrzostwo Śląska w biegach rozstawnych 2013-2014

Drużyna w składzie: Magdalena Kowalska, Kinga Pękała, Julia Kurpanik i Patrycja Scheithauer zdobyła tytuł Wicemistrzyń Śląska w sztafecie 4x100 m w biegach rozstawnych podczas finału wojewódzkiego Licealiady.

I miejsca w sztafecie szwedzkiej 2013-2014

Drużyna dziewcząt w składzie Julia Kurpanik i Katarzyna Hajska, Kinga Pękała i Magdalena Kowalska zajęła I miejsce w sztafecie szwedzkie podczas Mistrzostw Rybnika Szkół Ponadgimnazjalnych i awansowała do finału wojewódzkiego.

Muzyczne wyróżnienia 2013-2014

Mateusz Kluba, uczeń klasy IId, został laureatem XV Festiwalu Instrumentalnego organizowanego prze Dom Kultury Chwałowice oraz Społeczne Stowarzyszenie Ognisk Muzycznych w Rybniku.

Muzyczne wyróżnienia 2013-2014

Sylwia Szpiech zdobyła wyróżnienie I stopnia w Muzycznym Festiwalu Młodzieżowym, którego organizatorami byli: Ośrodek Kultury oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Czerwionce, pod patronatem Starosty Powiatu Rybnickiego.

Literackie wyróżnienia 2013-2014

Monika Szczyrba (III A) i Tomasz Wojaczek (III A) zdobyli wyróżnienia w konkursie literackim w ramach IX Warsztatów Humanistycznych „Bunt” (op. B. Padula)

Recytatorskie wyróżnienia 2013-2014

Sonia Śmieja (IIB) została podwójną laureatką etapu miejskiego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii recytatorskiej (op.B.Słońska) i poezji śpiewanej (op.M.Szutka). W tym samym konkursie wyróżnienia zdobyli: Dominika Ulfig (IIB) i Paweł Misztal ( IIIC), op.B.Słońska

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2013-2014

Drużyna G6 w składzie: Radosław Dzierbicki z kl.2c, Dawid Michalski z kl.2c oraz Mateusz Jordan z kl.2d zajęła IV miejsce w XXXVII Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Filmowe wyróżnienia 2013-2014

Dominika Marciniak (II B) i Samanta Pieczka (II B) zajęły II miejsce w XIV Międzyszkolnym Konkursie Filmowym „Kino drogi” (op. B. Słońska)

Muzyczne wyróżnienia 2013-2014

Sylwia Szpiech (I B) zdobyła wyróżnienie w Radlińskim Festiwalu Piosenki Artystycznej oraz III miejsce na Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki w Języku Angielskim (op. M. Szutka)

Laureaci konkursu recytatorskiego 2013-2014

Kinga Kubiak (III C) zwyciężyła w Regionalnym Konkursie Recytatorskim „Miłość niejedno ma imię – poezja miłosna XX-XXI wieku”, a Paweł Misztal (III C) zajął III miejsce (op. B. Słońska).

Śląski Konkurs Języka Niemieckiego 2013-2014

Sara Jarosz uczennica klasy pierwszej naszego liceum zakwalifikowała się do III etapu Śląskiego Konkursu Języka Niemieckiego

Ćwierćfinał Mistrzostw Pilski Juniorek 2013-2014

Dziewczyny klas sportowych o profilu siatkarskim wzięły udział w turnieju 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek, który odbywał się we wrocławskiej hali Gwardii. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny została Martyna Krzystała.

Siatkarki najlepsze w rejonie 2013-2014

Reprezentacja naszej szkoły w siatkówce dziewcząt wygrała rozgrywki rejonowe i awansowała do półfinałów wojewódzkich. Pragniemy również dodać, że dziewczyny z klas sportowych o profilu siatkarskim reprezentujące klub UKS Jedynka Rybnik wywalczyły brązowy medal Mistrzostw Śląska Juniorek, który dał im przepustkę do gry w rozgrywkach na szczeblu centralnym.

Brązowy medal Mistrzostw Śląska Juniorek w siatkówce 2013-2014

Dziewczyny z klas sportowych o profilu siatkarskim reprezentujące klub UKS Jedynka Rybnik wywalczyły brązowy medal Mistrzostw Śląska Juniorek, który dał im przepustkę do gry w rozgrywkach na szczeblu centralnym.

Nagrody i wyróżnienia w Konkursie na Projekt Matematyczny 2013-2014

Katarzyna Roter i Natalia Duda z klasy II C zdobyły tytuł laureata II miejsca za projekt: Liczby jako kody – opiekun p. Grażyna Stokowska,
Dominika Grychtoł i Dominika Ulfig z klasy II B zdobyły tytuł finalisty za projekt: Znani polscy matematycy – opiekun p. Celina Kotusz, Karolina Karbowy, Ewa Berger i Julia Heliosz z klasy I A zdobyły tytuł finalisty za projekt: O matematyce w dietetyce – opiekun p. Celina Kotusz.

II miejsce w koszykówce dziewcząt 2013-2014

Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce w finale miejskim w koszykówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych.

III miejsce w piłce ręcznej chłopców 2013-2014

Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce w finale miejskim w piłce ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

Wyróżnienie w Pojedynku na Słowa 2013-2014

Kinga Kubiak (kl. III C) otrzymała wyróżnienie dla najlepszej recytatorki XI edycji Pojedynku na Słowa (op. Beata Słońska).

Wyróżnienie w konkursie dziennikarskim 2013-2014

Kinga Wieczorek zdobyła wyróżnienie w konkursie "Zaraź nas swoją pasją" (op. A. Bokuniewicz)

Został redaktorem CzasFutbolu.pl 2013-2014

Wojciech Grzegorzyca zajął I miejsce w konkursie dziennikarskim "Zostań redaktorem CzasFutbolu.pl" (op. A. Bokuniewicz)

Awans do finału Konkursu Poezji Metafizycznej 2013-2014

Sonia Śmieja i Paweł Misztal zakwalifikowali się do finału XI Wojewódzkiego Konkursu Poezji Metafizycznej (op. B. Słońska)

Awans do finału "Eurosong" w Katowicach 2013-2014

Sylwia Szpiech wzięła udział w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Europejskiej "Eurosong" w Katowicach i awansowała do finału (op. M. Szutka)

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Otwarta Szkoła 2013-2014

Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas zatwierdziła wyniki V edycji konkursu MEN „Otwarta Szkoła” organizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.
W obszarze: Edukacja Obywatelska nasza szkoła zajęła III miejsce wraz z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z projektem pt. „Szkoła partycypacji” (nr wniosku OS-5-EO-/176)
14 listopada br delegacja naszej szkoły w składzie: Dyrektor - Grażyna Szynol-Kowacka, Danuta Mencel i Kinga Kubiak gościła w Ministerstwie Edukacji Narodowej gdzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom i laureatom V edycji konkursu MEN „Otwarta Szkoła".
To jeden z wielu konkursów, który wspiera zmiany i poszukuje modelu szkoły nowoczesnej, promującej dobre praktyki - powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki.

Awans do półfinału Pojedynku na Słowa 2013-2014



Uczniowie naszej szkoły wygrali Pojedynek na Słowa z I LO w Rybniku i awansowali do półfinału (op. B. Słońska, M. Szutka)

Konkurs talentów - Pokaż co potrafisz 2013-2014

11 listopada odbył się rybnicki konkurs talentów "Pokaż co potrafisz". Impreza odbyła się w Domu Kultury w Niedobczycach. Spośród wielu uczestników, którzy zakwalifikowali się do finału, uczeń naszego gimnazjum Sławek Siwik zdobył II miejsce. Za swój występ taneczny został nagrodzony ogromnymi brawami oraz tabletem.

Nasz uczeń wśród 15 laureatów SocjoSzkoły 2013! 2012-2013

Tomasz Wojaczek z kl. II A LO wziął udział w ogólnopolskim konkursie na esej "My, dzieci sieci. Jacy jesteśmy?" i znalazł się w gronie 15 zwycięzców.

I miejsce w konkursie "Adam Mickiewicz - lubię Go!" 2012-2013

Laureatki konkursu
W konkursie, organizowanym przez MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Rybniku oraz Gimnazjum nr 5, laureatkami zostały nasze licealistki. I miejsce w kategorii 'prezentacja multimedialna' zajęły: Żaneta Janczak i Agnieszka Siedlik z kl. II C, natomiast w kategorii 'spot filmowy' I miejsce zdobyła drużyna w składzie: Julia Jarzembowska, Karolina Struzik, Julia Wacławiak, Wioleta Zielińska z kl. IIA. Opiekunkami uczennic są panie: Beata Słońska i Barbara Padula. Nagrodzone prace w załączniku.
Prezentacja multimedialna
Spot reklamowy

Srebro siatkarek 2012-2013


Reprezentacja dziewczyn w piłce siatkowej zdobyła srebrny medal w Wojewódzkim Finale Licealiady. Wyróżnienie indywidualne dla najlepszej libero turnieju otrzymała Katarzyna Hajska.

II i III miejsce w Konkursie Filmowym 2012-2013

"Świat musicali" - To hasło XIII Międzyszkolnego Konkursu Filmowego, w którym zostały wyróżnione nasze licealistki. W kategorii ‘praca plastyczna’ II miejsce zajęła: Samanta Pieczka (I B), III miejsca: Dominika Marciniak (I B), Dorota Wójcik (III C). Natomiast w kategorii ‘scenariusz filmowy’ II miejsce zdobyła Dominika Śliwa (II A). Jej praca w załączniku.

Recytatorzy w finale! 2012-2013

Sonia Śmieja (I B) i Paweł Misztal (II C) zakwalifikowałi się do finału XI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Metafizycznej.

Recytatorki na start! 2012-2013

Sonia Śmieja z kl. I B i Agata Witosz z kl. III A, otrzymały wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Recytatorskim "Miłość niejedno ma imię".

Nasz recytator wśród laureatów! 2012-2013

Paweł Misztal z kl. II C otrzymał wyróżnienie w etapie miejskim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Wyróżnienia dla licealistek! 2011-2012

Klaudia Sajdok, Monika Szczyrba, Weronika Szymura i Aleksandra Witkowska zdobyły wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury.

Siatkówka dziewcząt 2011-2012


W hali MOSiR w Rybniku przy ul.Powstańców rozegrany został półfinał wojewódzki w siatkówkę dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Uczestniczyły w zawodach najlepsze zespoły z rejonów: Bielsko, Racibórz, Wodzisław i Rybnik.
Wyniki zawodów:
Rybnik - Bielsko: 0 - 2
Racibórz - Wodzisław: 2 - 0
w meczu o 3 miejsce: Rybnik - Wodzisław: 2 - 0
w meczu o 1 miejsce: Racibórz - Bielsko: 2 - 1
Zajęcie trzeciego miejsca w zawodach spowodowało, że nasz zespół zajął w skali województwa śląskiego miejsca IX - XII. Jest to bardzo duży sukces, ponieważ nasz zespół był od swoich przeciwniczek o 2 lata młodszy.
Skład zespołu: Dominika Antonik, Anna Białek, Sylwia Czajkowska, Marcelina Gaszka, Dorota Grzybek, Katarzyna Hajska, Agnieszka Juraszek, Dominika Marcol, Katarina Matić, Dorota Rusek, Patrycja Scheithauer, Sabina Szmajduch. Wszystkie zawodniczki chodzą do klasy I F (klasa sportowa).
Opiekunem zespołu był Adam Gomola. Gratulujemy!

Piłka ręczna dziewcząt 2011-2012

W hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku rozegrany został finał miejski w piłkę ręczną dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Nasze zawodniczki w pierwszym meczu przegrały z zespołem z I LO Rybnik, a w drugim spotkaniu odniosły sukces i wygrały z zespołem z IV LO Rybnik. W ostatecznej klasyfikacji zespół V LO Rybnik zajął III miejsce w mieście. Skład zespołu: Agata Piętka(III D), Agnieszka Gajda, Magda Rzeszutek, Monika Suwałka, Karolina Ulbrych, Ilona Kajetaniak (wszystkie z klasy III B), Anna Białek, Sylwia Czajkowska, Marcelina Gaszka, Dorota Grzybek, Katarzyna Hajska, Agnieszka Juraszek, Dominika Marcol, Katarina Matic, Dorota Rusek, Patrycja Scheithauer (wszystkie z klasy I F). Opiekunem zespołu był Adam Gomola. Gratulujemy!

Recytacja po polsku 2011-2012

Wojtek Kowalski uczeń klasy IIIA został finalistą 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wkrótce będzie nas reprezentował w eliminacjach centralnych.

Recytacja po francusku 2011-2012

Wojtek podczas wystepów w etapie szkolnym i wojewódzkim

Wojtek Kowalski uczeń klasy IIIA zdobył 3. miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Frankofońskiej.

[ Pokaż zdjęcia ]

Wyróżnienie dla Uczennicy z klasy humanistycznej 2011-2012

Monika Szczyrba uczennica klasy Ia zdobyła wyróżnienie w konkursie na temat stanu wojennego pt. "13 grudnia 1981 - Polska - trzydzieści lat później".


Finał miejski w koszykówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych 2011-2012

15 lutego 2012

Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce w miejskich zawodach w koszykówce dziewcząt.

W hali MOSiR w Rybniku-Boguszowicach przy ul. Jastrzębskiej został rozegrany finał miejski w koszykówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych.
Wyniki:
1. mecz I LO – IV LO 24:48 (3:13, 5:14, 4:15, 12:6)
2. mecz IV LO – ZSE-U 34:62 (6:12, 8:17, 10:22, 10:11)
3. mecz I LO – ZS 3 (VLO) 19:54 (0:16, 6:16, 8:10, 5:12)
Wcześniejsze wyniki:
ZS 3(V LO) – IV LO 42:40 (5:8, 8:8, 10:10, 15:12, 4:2)
ZS 5 – ZS 3(V LO) 0:20 walkower
ZSE-U – ZS 3(V LO) 46:15 (19:4, 9:6, 10:4, 8:1)
W pierwszym turnieju z powodu kontuzji nie mogły uczestniczyć w zawodach Sandra Wieczorek i Ewa Habrowska, co niewątpliwie bardzo osłabiło nasz zespół.
Klasyfikacja końcowa z uwzględnieniem wyników z eliminacji:
1. ZSE-U 4 mecze 8 pkt 4z 0p
2. ZS 3(VLO) 4 mecze 7 pkt 3z 1p
3. IV LO 4 mecze 6 pkt 2z 2p
4. I LO 4 mecze 5 pkt 1z 3p
5. ZS 5 4 mecze 3 pkt 0z 4p
W finale miejskim najlepsze były uczennice Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych. Drugie miejsce zajęły zawodniczki ZS nr 3(V LO) w Rybniku.
Skład zespołu i zdobycze punktowe zawodniczek ZS 3 (VLO):
Katarzyna Konopelska (kl.III C - 34 pkt.), Sabina Grzywacz (kl.III C - 21 pkt.), Dominika Bernat (kl.IE - 19 pkt.), Angelika Morawiec (kl.III C - 12 pkt.), Ewa Habrowska (kl. III C – 10pkt.), Sandra Wieczorek (kl.III C - 8 pkt.) Oliwia Bobrowska (kl.I D - 5 pkt.), Anna Sulewska (kl.II D - 2 pkt.).
Opiekunem zespołu był Marek Michalik.


[ Pokaż więcej ] [ Pokaż zdjęcia ]

Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki 2011-2012

27 luty 2012r.

Wielki sukces naszych gimnazjalistów!
Wojciech Orzeł uczeń klasy sportowej 3d oraz Artur Szydłowski uczeń klasy 3b zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Wojciech Orzeł zdobył maksymalną liczbę punktów 60 na 60 możliwych, natomiast Artur Szydłowski zdobył 51 na 60 możliwych punktów.


Licealistka podbija Polskę w JuJitsu! 2011-2012

23 października 2011

Weronika Albrecht zdobyła srebro na Mistrzostwach Polski w JuJitsu!

Ruch fizyczny w naszym życiu jest bardzo ważny. Coraz więcej ludzi interesuje się japońską kulturą, coraz więcej trenuje japońskie sztuki walki. Mało kto wie, że i w V LO mamy czym się pochwalić w tej dziedzinie. Tegoroczna maturzystka - Weronika Albrecht - zdobyła srebro na Mistrzostwach Polski w JuJitsu. Szkoła jest z Niej dumna!
O tajnikach japońskiej sztuki walki i nie tylko, Weronika opowiada Karolinie Kądzieli.


[Pokaż wywiad] [ Pokaż zdjęcia ]

Finał miejski w siatkówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych 2011-2012

23 sytczeń 2012

Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w miejskich zawodach w siatkówce dziewcząt.

23 stycznia 2012r. w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 5 został rozegrany finał miejski w siatkówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych.
Wyniki:
1. mecz: IV LO - II LO 0:2 (24:26, 21:25)
2. mecz: I LO - ZS 3 (VLO) 0:2 (11:25, 7:25)
3. mecz o III miejsce: I LO - IV LO 2:1 (20:25, 25:23, 15:6)
4. mecz o I miejsce: ZS 3 (VLO) - II LO 2:0 (25:16, 25:19)
I miejsce zajęły dziewczęta naszej szkoły i będą reprezentować Rybnik w zawodach rejonowych.
Zespół wystąpił w składzie:
ZS 3: Dominika Antonik, Anna Białek, Sylwia Czajkowska, Lucyna Czyż, Marcelina Gaszka, Dorota Grzybek, Katarzyna Hajska, Agnieszka Juraszek, Dominika Marcol, Kataryna Matic, Dorota Rusek, Patrycja Scheithauer.
Opiekun: Adam Gomola
Występ najlepszego zespołu ZS 3 - V LO został udokumentowany zdjęciami z zawodów. [ Pokaż zdjęcia ]


Finał miejski w koszykówkę chłopców szkół ponadgimnazjalnych 2011-2012

23 sytczeń 2012

Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce w miejskich zawodach w koszykówce chłopców.

23.01.2012 w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych został rozegrany finał miejski w koszykówce chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Przebieg spotkań był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie przesądziły "małe punkty".
Wyniki:
1. mecz: I LO - IV LO 35:45 (12:8, 4:6, 6:18, 13:13)
2. mecz: IV LO - ZS 3 (VLO) 51:54 (14:10, 12:14, 12:15, 13:15)
3. mecz: I LO - ZS 3 (VLO) 71:59 (16:8, 10:15, 20:11, 25:23)
Tabela:
1. IV LO 3 pkt 1z 1p 96:89
2. I LO 3 pkt 1z 1p 106:104
3. ZS 3(VLO) 3 pkt 1z 1p 113:122
W finale miejskim najlepsi okazali się uczniowie IV LO. Ta szkoła będzie reprezentować Rybnik w zawodach rejonowych.
Skład drużyny ZS 3 (VLO) i zdobycze punktowe zawodników:
Szymon Nosiadek (21 pkt), Maciej Rakoczy (13 pkt.), Krzysztof Gawęda (25 pkt.), Patryk Dziwoki (4 pkt.), Michał Redliński (kontuzja), Emil Redliński (14 pkt.), Karol Kolorz (0 pkt.), Daniel Smołka (36 pkt.), Daniel Mańkiewicz (0 pkt.), Gordon Goszcz (0 pkt.), Maciej Jarząbek (0 pkt.).
Opiekun: Marek Michalik
Występ zespołu ZS 3 - V LO udokumentowany został zdjęciami z zawodów. [ Pokaż zdjęcia ]


Osiągnięcia w roku 2007/2008

Liceum

- Dawid Czyż - IIA - IV miejsce w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Poezji i Prozy Frankofońskiej, op. p. Anna Malinowska
- Folklorystyczny zespół wokalny - kwalifikacje do etapu wojewódzkiego przeglądu piosenki śląskiej "Śląskie śpiewanie", op. p. Mirela Szutka
- Monika Klimek - IIIA - I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Edukacja regionalna", op. p. Hanna Grzelec
- Aleksandra Strupowska - IIIA - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Edukacja regionalna", op. p. Hanna Grzelec
- Adam Lindner - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Gry i zabawy dla nas", op. p. Hanna Grzelec
- Tomasz Woźniak - III miejsce w Szkolnym Konkursie Ortograficznym, op. p. Hanna Grzelec
- Artur Herman - IV miejsce w Wojewódzkim Konkursie Historyczno - Literackim, op. p. Hanna Grzelec
- Paweł Mańka - IIB - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Edukacja regionalna", op. p. Marta Muś
- Anna Frysztacka, Anna Kowalska - IID - wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie na pomoc dydaktyczną "POMAT", op. p. Celina Kotusz
- Katarzyna Kasińska - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Edukacja regionalna", op. p. Aneta Bokuniewicz
- Karolina Kowalska - IC - kwalifikacje do etapu wojewódzkiego Olimpiady z Języka Niemieckiego, op. p. Dorota Piecha
- Karolina Kowalska - IC - IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie z Języka Niemieckiego, op. p. Dorota Piecha
- Karolina Biegesz - IIIC - II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie z Języka Niemieckiego, op. p. Dorota Piecha
- Kinga Sobik - IA - II miejsce w etapie miejskim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, op. p. Barbara Padula
- Magdalena Szteliga - IIE - wyróżnienie w etapie miejskim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, op. p. Barbara Padula
- Katarzyna Kowalczuk - IIIE - I miejsce w etapie miejskim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, op. p. Barbara Padula
- Katarzyna Kowalczuk - IIIE - wyróżnienie w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, op. p. Barbara Padula
- Aleksandra Szafrańska - IA - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury, op. p. Barbara Padula
- Szymon Tkocz - IA - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury, op. p. Barbara Padula
- Aleksandra Wilk - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Edukacja regionalna", op. p. Barbara Padula
- Witold Gwoźdź - IIA - II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Filmowym, op. p. Barbara Padula
- Judyta Pośpiech - IIA - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "W świecie kultury", op. p. Barbara Padula
- Natalia Piontek - IID - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "W świecie kultury", op. p. Marta Muś
- Wojciech Kołucki - IE - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "W świecie kultury", op. p. Aneta Bokuniewicz
- Aneta Herich - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Prawda i Pamięć", op. p. Barbara Padula
- Magda Nowak - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Prawda i Pamięć", op. p. Barbara Padula

Sport

- Kamil Barczuk - Mistrz Śląska w biegu na orientację, op. p. Adam Gomola
- Krzysztof Androsz - Wicemistrz Śląska w biegu na orientację, op. p. Adam Gomola
- Kamil Barczuk, Krzysztof Androsz, Karol Kocyba, Krzysztof Gogolok - drużyna - Mistrzowie Śląska w biegu na orientację, op. p. Adam Gomola


[ Pokaż więcej ]

Osiągnięcia w roku 2006/2007

Liceum

- Kamil Barczuk (I c) - I miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady Letniej Młodzieży Szkolnej 2006/2007 w Biegu na Orientację
- Krzysztof Gogolok (I b) - III miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady Letniej Młodzieży Szkolnej 2006/2007 w Biegu na Orientację
- Kamil Barczuk (I c), Krzysztof Gogolok (I b), Karol Kocyba (I c) - I miejsce drużynowo w Finale Wojewódzkim Licealiady Letniej Młodzieży Szkolnej 2006/2007 w Biegu na Orientację
- Alicja Kozik (II e) - II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
- Aneta Herich (III A) - I miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury, op. Barbara Padula
- Joanna Kulewska (II E) - III miejsce w Konkursie Językowym "Pokaż swój język", op. Anna Malinowska
- Joanna Kulewska (II E) - I miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Języka Francuskiego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych, op. Anna Malinowska
- Joanna Szostek (I E) - posłanką na XIII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży w roku 2007, op. Barbara Padula
- Magda Piechaczek (I A) - finalistka V Wojewódzkiego Konkursu Poezji Metafizycznej, op. Danuta Tum
- Kasia Kowalczuk (II E) - I miejsce w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, op. Mirela Szutka
- Agnieszka Liżewska (III A) - wyróżnienie w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, op. Mirela Szutka
- Kasia Kowalczuk (II E) - I miejsce w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii "poezja śpiewana", op. Mirela Szutka
- Aga "Jagna" Liżewska (III A) - III miejsce w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii "poezja śpiewana", op. Mirela Szutka
- Michalina Sowa (III A) - wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie "W świecie kultury", op. Barbara Padula
- Joanna Przygodzka - wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie "W świecie kultury", op. Beata Słońska
- Tymoteusz Niesłańczyk (II E) - wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie "W świecie kultury", op. Barbara Padula
- Natalia Babiak (III A) - wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie "W świecie kultury", op. Barbara Padula
- Monika Karpiesiuk (II A) - II miejsce w Miedzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, op. Hanna Grzelec
- Jakub Niemirski (II A) - wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie "Gry i programy dla nas", op. Hanna Grzelec
- Aleksandra Strupowska (II A) - laureatka V Ogólnopolskiego Konkursu "Edukacja regionalna", op. Hanna Grzelec
- Karolina Grobelny (II D) - wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie "Edukacja regionalna", op. Grażyna Szynol
- Paweł Mańka (I B) - wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie "Edukacja regionalna", op. Marta Muś
- Aleksandra Strupowska (II A)- została laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Drogi do wolności", op. Hanna Grzelec
- Aneta Herich (III A) - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu "Żydzi przez wieki - inspiracje sztuka, malarstwem, literaturą, poezją, filmem", op. Barbara Padula
- Aneta Herich (III A) - II miejsce w konkursie Interkl@sy "Dziennik z podróży", op. Barbara Padula
- Joanna Kulewska (II E) - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu "Żydzi przez wieki - inspiracje sztuka, malarstwem, literaturą, poezją, filmem", op. Barbara Padula

Sport

- Aleksandra Mencel (II E) - I miejsce w Finale Miejskich Zawodów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegu na orientację
- Krzysztof Androsz - II miejsce w Finale Miejskich Zawodów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegu na orientację
- Kamil Barczuk - III miejsce w Finale Miejskich Zawodów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegu na orientację
- Karol Kocyba - VIII miejsce w Finale Miejskich Zawodów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegu na orientację
- Krzysztof Androsz, Kamil Barczuk, Karol Kocyba - I miejsce drużynowo w Finale Miejskich Zawodów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegu na orientację
- Katarzyna Brych (III D) - złoty medal w pływaniu na 50 m stylem klasycznym
- Katarzyna Brych (III D) - brązowy medal w pływaniu na 100 m stylem zmiennym


[ Pokaż więcej ]

Osiągnięcia w roku 2005/2006

Liceum

- Gabriela Niziołek, Barbara Kłosek, Natalia Górska, Wojciech Pyszny, Łukasz Torbicki - wyróżnienie II stopnia na Przeglądzie Młodzieży Szkolnej.
- Dorota Ficek (IID) posłanka na Sejm Dzieci i Młodzieży - Czerwiec 2006.
- Marta Kuczera (IIA) - I miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury.
- Natalia Babiak (IIA) - II miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury.
- Katarzyna Kowalczuk - wyróżnienie na IV Festiwalu Piosenki Europejskiej.


[ Pokaż więcej ]

Osiągnięcia w roku 2005/2006

Gimnazjum

- Klaudia Chwesińska (2c) i Katarzyna Hołek (2a) - III miejsce w III Miejskim Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym "Czar Par".
- Anna Jonderko (3a) - wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pt. "Woda Bijącym Sercem Przyrody"
- Jakub Kobuszko (1c), Ewa Mamełka (3b), Dominika Snopek (3b), Wioleta Swiątek-Brzezińska (3b) - III miejsce w VI Regionalnym Konkursie Plastycznym o tematyce religijnej "Gloria In Excelsis Deo" pt. "Jezus Malusieńki"
- Joanna Doleżych (3b) - zakwalifikowała się od wojewódzkiego etapu Konkursu z Języka Polskiego
- Agnieszka Kowalczyk (3c) - zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu Konkursu z Matematyki

Osiągnięcia w roku 2004/2005

Liceum

- Michalina Sowa (IA) - "Talent roku" w I Ogólnoregionalnym Przeglądzie Twórczości Literackiej Młodzieży Ponadgimnazjalnej
- Magda Klosek (IIC) - wyróżnienie w I Ogólnoregionalnym Przeglądzie Twórczości Literackiej Młodzieży Ponadgimnazjalnej
- Natalia Babiak (IA) - laureatka IX Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury (wyróżnienie)
- Aneta Herich (IA) - laureatka IX Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury (wyróżnienie)


[ Pokaż więcej ]

Osiągnięcia w roku 2004/2005

Gimnazjum

- Katarzyna Kowalczuk - GRAND PRIX - w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim
- Martyna Gonczar - finalistka Rejonowego Konkursu Recytatorskiego
- Małgorzata Szostok - finalistka Rejonowego Konkursu Recytatorskiego
- Katarzyna Kowalczuk - finalistka Rejonowego Konkursu Recytatorskiego


[ Pokaż więcej ]

Osiągnięcia w roku 2003/2004

Liceum

- Kasia Mańkowska - III m-ce w VIII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury;
- Beata Kabzińska - zakwalifikowała się do ścisłego finału II Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Metafizycznej;
- Julia Janicka - laureatka II Ogólnopolskiego Konkursu "W świecie kultury";
- Jarek Wrona - laureat II Ogólnopolskiego Konkursu "W świecie kultury";
- Beata Kabzińska - III m-ce w etapie miejskim Ogólnopolskiego Konkursu recytatorskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych;
- Aga Huf - II miejsce - w Międzyszkolnym Konkursie "Integracja osób niepełnosprawnych w naszym mieście";
- Kasia Ulman - IV miejsce - w Międzyszkolnym Konkursie "Integracja osób niepełnosprawnych w naszym mieście"; - Aleksander Grzenia - IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym;

Osiągnięcia w roku 2002/2003

Liceum

- Marek Musioł - Laureat eliminacji centralnych Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej;
- Tadeusz Sojka - Uczestnik eliminacji centralnych Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Europie;
- Tadeusz Sojka - Finalista eliminacji wojewódzkich Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Europie;
- Martyna Kołodziej - I miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury;


[ Pokaż więcej ]

Osiągnięcia w roku 2002/2003

Gimnazjum

- Tomasz Tkocz - Laureat finału wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki;
- Tomasz Tkocz - Finalista finału wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki;
- Magdalena Waligóra - Finalistka finału wojewódzki Konkursu Przedmiotowego z Biologii;
- Wioleta Piertasik - II miejsce w eliminacjach miejskich Konkursu Recytatorskiego, awans do następnego etatu;


[ Pokaż więcej ]

Osiągnięcia w roku 2001/2002

Liceum

- Marek Musioł - Finalista eliminacji centralnych Olimpiady wiedzy o Unii Europejskiej - zapewnił sobie indeks na jedną z czterech uczelni wyższych;
- Marek Musioł - VI miejsce w zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Unii Euroejskiej;
- Tadeusz Sojka - Uczestnik eliminacji centralnych Ogólnopolskiego Konkurs Wiedzy o Europie;
- Tadeusz Sojka - Finalista eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkurs Wiedzy o Europie;
- Martyna Kołodziej - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Felieton Prasowy;
- Krzysztof Grabski - II miejsce w Miedzyszkolnym Konkursie na pracę pisemną z okazji "210 - rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja";
- Uczestnictwo w Ogólnopolskim Konkursie Miesięcznika "Mówią Wieki";
- Udział 1 osoby w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym;
- Udział w eliminacjach okręgowych Olimpiady Artystycznej;
- Udział 18 osób w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur";
- Udział w Ogólnopolskim Konkursie "Fizyka a ekologia";
- Udział w II etapie Śląskiego Konkursu Informatycznego;
- Eliminacje rejonowe Konkursu Piosenki Francuskiej;
- IV miejsce w półfinale wojewódzkim zawodów siatkówki dziewcząt;
- Żeńska reprezentacja liceum zdobyła I miejsce w Licealiadzie Młodzieży.

Osiągnięcia w roku 2001/2002

Gimnazjum

- Tomasz Tkocz - Laureat etapu wojewódzkiego Konkursu Fizycznego;
- Tomasz Tkocz - Laureat etapu wojewódzkiego Konkursu Matematyczny;
- Michał Krzempek - Laureat etapu wojewódzkiego Konkursu Matematyczny;
- Iwona Janas - Laureatka VI Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury;
- Marta Koch - II miejsce w etapie wojewódzkim Konkursu Recytatorskiego;
- Udział 5 osób w etapie rejonowy konkursu przedmiotowego z biologii;
- Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego;
- Udział w zawodach wojewódzkich w tenisie stołowym;
- Udział 1 osoby w rejonowym konkursie geograficznym.

Osiągnięcia w roku 2000/2001

Liceum

- III miejsce w narciarstwie klasycznym na Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej;
- II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury;
- Udział 2 osób w finale wojewódzkim Olimpiady Wiedzy o UE;
- Udział 1 osoby w etapie okręgowym Ogólnopolskiego Konkursu o Europie;
- Udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym;
- Udział 3 osób w etapie wojewódzkim konkursu Prozy i Poezji Francuskiej;
- 12 miejsce w eliminacjach rejonowych sztafetowych biegów przełajowych.

Osiągnięcia w roku 2000/2001

Gimnazjum

- I miejsce w Mistrzostwach Polski w Szachach- 1 osoba;
- I miejsce drużyny w Międzynarodowym Turnieju Trampkarzy;
- V miejsce w etapie rejonowym Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno- Krajoznawczego;
- Etap wojewódzki Konkursu Prozy i Poezji Francuskiej;
- Udział 4 osób w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym;
- Udział 5 osób w Wojewódzkim Konkursie Fizycznym;
- II etap wojewódzkiego Turnieju o Bezpieczeństwie o Ruchu Drogowym- 6 miejsce drużyny.

Osiągnięcia w latach 1992-2000

Liceum

- II miejsce dziewcząt w piłce siatkowej w mieście;
- III miejsce koszykówka dziewcząt w mieście;
- I miejsce Henryka Halfar w biegu na 400 m. w zawodach rejonowyc;.
- Udział 2 osób w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym;
- II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Miesięcznika "Mówią Wieki".
- II miejsce dziewcząt w piłce siatkowej w mieście;
- I miejsce Małgorzata Jokiel - w tenisie stołowym w rozgrywkach miejskich.
- IV miejsce drużyna koszykówki chłopców zajęła w zawodach okręgowych;
- III miejsce drużynowe w mityngu pływackim o puchar dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych.
- I miejsce Anna Mojza - bieg na 100m w miejskich zawodach lekkoatletycznych.
Zawody i rozgrywki zorganizowane w ramach SZS:
- III miejsce drużyny piłki nożnej w rejonie;
- V miejsce drużynowe w turnieju pływackim.
Międzyszkolne zawody pływackie o puchar dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych:
- I miejsce A. Główka w stylu grzbietowym;
- II miejsce J. Szymika na 50m stylem klasycznym;
- IV miejsce M. Sadowskiej na 50m stylem grzbietowym;
- IV miejsce K. Małek na 50m stylem klasycznym;
- III miejsce drużyny w międzyszkolnych rozgrywkach koszykówki dziewcząt;
- IV miejsce drużyny w Rejonowej Sztafecie Przełajowej;
- II miejsce drużyny w Szkolnej Lidze Lekkiej Atletyki.