Osiągnięcia sportowe

Klasy sportowe

Od kilku lat w naszej szkole prowadzimy klasy sportowe. W gimnazjum i liceum mamy na wszystkich poziomach klasy sportowe o profiku piłka nożna chłopców. Dla dziewczyn oferujemy klasy o profilu koszykówka i piłka siatkowa. W przyszłym roku szkolnym planujemy otworzyć piłke nożną dziewczyn w klasie pierwszej gimnazjum. Szczegóły dotyczące oferowanych klas znajdują się w zakładce "Rekrutacja".

Inne osiągnięcia

Licealiada pływacka - wyniki
50 m klasyk I miejsce Inez Pawlas II d
50 m klasyk II miejsce Aleksandra Roman IIe
50 m motylek III miejsce Inez Pawlas IId
sztafeta 4x50 dziewcząt III miejsce
W klasyfikacji generalnej jesteśmy 3 drużyną w mieście /po I LO i ZST/ oraz 6 w powiecie z sumą punktów 48!
Drużyna V LO wystąpiła w składzie: Inez Pawlas, Aleksandra Roman, Paulina Skocz, Sabina Grzywacz oraz Daniel Mańkiewicz
Opiekę sprawowała mgr Ewa Barylak.

Tenis stołowy
Niedawno zakończyły się rozgrywki szkolne w tenisie stołowym.
Nasze liceum wystartowało zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt.
Miła niespodzianką było zakwalifikowanie się dziewcząt do finałów wojewódzkich,
które odbyły sie 5 listopada w Zawierciu.
Droga do finałów:
28 październik 2009 - 1 miejsce w zawodach miejskich;
2 listopad 2009 - 1 miejsce w zawodach rejonowych;
5 listopad 2009 - 16 miejsce w finale wojewódzkim.
Skład reprezentacji dziewcząt:
Lelowicz Monika - IIIe
Rzeszutek Magdalena - Ib
Dyakowska Dorota - Id
Rydzewska Małgorzata - IId
Opiekę nad reprezentacją dziewcząt sprawowała
mgr Ewa Barylak.

Szkolna Liga Lekkoatletyczna

1 października na stadionie LA odbyły sie miejskie i rejonowe zawody lekkoatletyczne szkół ponadgimnazjalnych.
Liceum tradycyjnie wystawiło reprezentacje dziewcząt i chłopców we wszystkich 6 konkurencjach
W klasyfikacji szkół dziewczęta zajęły bardzo dobre 2 miejsce ustępując jedynie ZS nr 2 - II LO
(w rejonie 5 miejsce),natomiast chłopcy zajęli 6 miejsce w mieście (w rejonie 8 miejsce).
Indywidualnie - dziewczęta
100m - Piechaczek Klaudia - 1d; Lipka Agnieszka
400m - Węglorz Dominika 3c - 6 miejsce; Skocz Paulina;
800m - Kłusek Katarzyna 3d - 2 miejsce; Stańko Beata - 1e 5 miejsce
skok w dal - Kowalska Martyna 1d - 5 miejsce; Gigla Katarzyna 2c - 7 miejsce
pchnięcie kulą - Szulik Karolina - 1d; Walczak Magda 2c
4x100m - 5 miejsce.
Indywidualnie - chłopcy
100m - Piksa Denis - 3f 1 miejsce; Rumniak Dominik - 2f 4 miejsce
400m - Gąsiorkiewicz Seweryn - 1f - 3 miejsce; Kołodziejski Mateusz 1f
1500m - Palki Łukasz - 3b;
skok w dal - Sromek Michał - 3b - 5 miejsce; Nowakowski Damian - 3b;
pchnięcie kulą - Borowski Piotr - 3b - 6 miejsce
4x100m - 3 miejsce: Piksa, Rumniak, Nowakowski, Sromek
Opiekę na reprezentacja sprawowali mgr Gomola Adam i mgr Skupień Krzysztof

Sztafetowe Biegi Przełajowe
9 października na obiekcie Ruda w Rybniku odbyły się rejonowe sztafetowe biegi przełajowe szkół
ponadgimnazjalnych.
6x800 metrów dziewcząt nasze liceum biegało w składzie:... i w mieście zajęliśmy 2 miejsce
(w rejonie 3 miejsce)
Chłopcy natomiast biegali na 1500m zajmując 5 miejsce w mieście, a w rejonie 6 miejsce.
Skład reprezentacji chłopców: Gąsiorkiewicz Seweryn 1f; Ochojski Daniel 1f, Pakura Wojciech 1f
Palki Łukasz 2b, Nowakowski Damian 3b i Sromek Michał 3b.
Opiekę na reprezentacja sprawowali mgr Gomola Adam i mgr Skupień Krzysztof

Bieg Niepodległości
11 listopada odbył sie "XV Bieg Niepodległości" w Rybniku.
Nasza szkoła wystartowała jedynie w biegach męskich.
W strugach deszczu bardzo dobre 4 miejsce zajęli nasi gimnazjaliści reprezentowani
przez chłopców z klasy 3c.
Skład reprezentacji G6:
Zniszczoł Karol
Ciemięga Daniel
Zawioła Piotr
Słaby Jakub
Popiela Szymon
Drążek Dawid
Reprezentacja liceum także miała szanse na dobre miejsce, niestety do sklasyfikowania
szkoły zabrakło jednego zawodnika. Tym bardziej podziękowania dla chłopaków, którzy
w zimnie i ulewie uczestniczyli w biegu!
Skład reprezentacji liceum:
Gąsiorkiewicz Seweryn - 1f
Ochojski Daniel - 1f
Czogała Adrian - 2f
Mazur Łukasz - 2f
Wolnik Mateusz - 3e
Opiekę nad reprezentacjami sprawował mgr Krzysztof Skupień

Koszykówka
Rozpoczęły sie eliminacje miejskie licealistów w koszykówce chłopców.
W pierwszym meczu rozegranym w ZST nasi koszykarze zdecydowanie
wygrali z gospodarzami meczu 32 - 81. Kolejne mecze 8 grudnia z 4LO
oraz z ZSE-U, także w sali ZST.
ZST - ZS nr 3 VLO: 32-81
Sikora Dawid 2f - 20 pkt;
Gawęda Krzysztof 1c - 18 pkt;
Rakoczy Maciej 1c - 16 pkt;
Mańkiewicz Daniel 1d - 13 pkt;
Adamczyk Michał 2f - 7pkt;
Bortko Wojciech 1f - 4 pkt;
Trzetrzelewski Dominik 1c;
Jarząbek Maciej 1c.
Opiekę nad reprezentacją sprawował mgr Marek Michalik

Siatkówka
W poniedziałek 16 listopada nasza licealna reprezentacja chłopców
rozegrała pierwszy turniej eliminacyjny w ZSE-U. Kolejny turniej
rozegrany zostanie 30 listopada.
Wyniki:
VLO - ILO 0:2
VLO - ZSM 2:0
VLO - ZSE-U 0:2
Skład reprezentacji:
Rozbrój Jakub, Sobik Dawid, Lubszczyk Wojciech, Hop Piotr, Peterko Robert,
Krawczak Przemysław, Stryczek Michał, Gaszka Arkadiusz, Karkoszka Piotr.
Opiekę nad reprentazją sprawował mgr Filip Frydecki