01 OLYMPUS DIGITAL CAMERA kon_poezji_01 pns_2017_03 23 49 6 slo_w_twarz03
ŚWIEŻA WODA SIŁ CI DODA!
28.01.2020 9:23

W naszej szkole zamontowane zostały trzy poidełka z wodą z kranu. Poidełka mają umożliwić uczniom łatwy, szybki, higieniczny i bezpieczny dostęp do wody pitnej z sieci wodociągowej. Dzięki temu nasi uczniowie będą mogli częściej sięgnąć po wodę, która jest zdecydowanie zdrowsza niż kolorowe napoje gazowane.

Wodę można spożywać bezpośrednio ze strumienia wody, który wydobywa się z dystrybutora niczym fontanna lub można skorzystać z nadstawki, aby uzupełnić butelkę lub kubek.

Poidełka zostały opłacone przez Radę Rodziców działającą w naszej szkole.

W imieniu wszystkich uczniów dziękujemy!!!

KONCERT NOWOROCZNY
28.01.2020 7:00

Koncert Noworoczny, który odbył się 11 stycznia 2020 w doborowym, muzycznym towarzystwie w Bazylice Św. Antoniego na rzecz budowy Hospicjum Stacjonarnego w Rybniku.

Zespół wokalny Adagio miał przyjemność wystąpić w wśród  zespołów takich jak: Carrantuohill, Kawa z Mlekiem, Karolinki z Jankowic, chór kameralny Appassionato z DK Boguszowice.  Rozbrzmiewały kolędy i pastorałki do serca i do ucha… Wspaniały cel i niepowtarzalny klimat Bazyliki sprawiły, że koncert na długo pozostanie w naszej pamięci.

4. ŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI KATOWICE
27.01.2020 11:00

W dniu 27.01.2020r.  klasa 6a wraz z opiekunami udała się do Katowic na kolejną, czwartą już, odsłonę Śląskiego Festiwalu Nauki.

Uczniowie mieli okazję zwiedzić wiele ciekawych ekspozycji. Przestrzeń festiwalową podzielono na sześć obszarów wiedzy: nauk ścisłych, nauk przyrodniczych, nauk technicznych, nauk humanistyczno-społecznych, medycyny i zdrowia oraz sztuki. Nowością była strefa elektromobilności. W strefie dziecka w tym roku towarzyszyła strefa aktywności, której uczestnicy mogli nauczyć się kształcenia odpowiednich nawyków związanych m.in. z utrzymywaniem właściwej postawy ciała.

Podczas festiwalu można było zobaczyć mobilne studio Radia Katowice, poznać naszych dziennikarzy zajmujących się nauką i ekologią.

Uczniowie spróbowali różnych doświadczeń chemicznych, mieli okazję obejrzeć eksperymenty z ogniem oraz przyjrzeć się wyścigom formuły. Niektórym udało się rozwiązać quizy i zagadki przygotowane na różnorodnych stoiskach zdobywając nagrody.

UWAGA!
22.01.2020 10:35

Na stronie internetowej szkoły został zamieszczony plan lekcji ze zmianami, które obowiązywać będą po feriach zimowych, czyli od poniedziałku 27 stycznia. Prosimy zapoznać się ze zmianami.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU „NAJDŁUŻSZY ŁAŃCUCH CHOINKOWY”
21.01.2020 12:58

Przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie SP31 wzięli udział w Szkolnym Konkursie na najdłuższy łańcuch choinkowy.

Zwyciężyła klasa 6a, która wykonała łańcuch o długości 51 m.

Drugie miejsce zajęła 1a – ich łańcuch choinkowy miał 40 m.

Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością planowania, gospodarowania czasem oraz współpracy. Zwycięskim klasom oraz ich wychowawcom – gratulujemy!

Organizator konkursu: Marta Kuczera

KOLĘDOWANIE ADAGIO
21.01.2020 12:45

Zespół wokalny Adagio miał przyjemność kolędować w okresie Świąt Bożego Narodzenia dla Pensjonariuszy Hospicjum Niestacjonarnego w Rybniku (grudzień 2019)  oraz  pacjentów Szpitala dla Psychicznie  Nerwowo Chorych w Rybniku w ramach Terapii Zajęciowej (styczeń 2020). Było wiele wzruszeń, ciepłych słów  i wspólne śpiewanie kolęd. Te spotkania połączone z kolędowaniem to duże przeżycie zarówno dla słuchaczy jak również członków zespołu Adagio.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2020
15.01.2020 3:37

W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przypada 11 lutego 2020 r., zapraszamy uczniów szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy plakat. Hasło przewodnie obchodów i związanego z nim konkursu to „Dzień Bezpiecznego Internetu. Działajmy Razem!”.

Prace powinny być wykonane na arkuszach o formacie A3 lub większym. Należy je dostarczyć do organizatorów konkursu do dnia 07 lutego 2020 r.

Organizatorzy konkursu:

Beata GRAMCOW