01 OLYMPUS DIGITAL CAMERA kon_poezji_01 pns_2017_03 23 49 6 slo_w_twarz03
UWAGA!
20.11.2019 11:15

dzień_życzliwości21 listopada będziemy obchodzić Światowy Dzień Życzliwości –  święto pozytywnych emocji i dobrych uczynków. Dlatego w tym dniu wszyscy uczniowie przychodzą ubrani na żółto. Podczas przerw śródlekcyjnych obok auli szkolnej będzie można odcisnąć swój kciuk na drzewie życzliwości. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.

PODZIĘKOWANIA ZA WŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI „SZKOŁA DO HYMNU”
20.11.2019 11:10

Nasz szkoła otrzymała podziękowania od Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego za włączenie się naszej szkoły do  akcji „Szkoła do hymnu”.

W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

dyplom_szkoła_do_hymnu

UWAGA RODZICE!
20.11.2019 10:21
Zgodnie z ustawą z dnia 12 kwietnia 2019 roku o opiece zdrowotnej nad uczniami, zostało zawarte porozumienie z Indywidualną Specjalistyczną Praktyką Dentystyczną lek. stom. Janina Korduła – Pilor z siedzibą przy ul. Chrobrego 39 na wykonywanie świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży w szkołach prowadzonych przez Miasto Rybnik. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce dla rodziców.
I MIEJSCE DLA ZOFII GAZDY W ”LISTOPADOWYCH ZADUSZKACH LITERACKICH”
19.11.2019 9:46

14 listopada 2019r. w OPP „Przygoda” odbył się konkurs wokalno-recytatorski „Listopadowe Zaduszki Literackie”. Młodzi artyści  z rybnickich szkół średnich i placówek kulturalno-oświatowych z Rybnika i okolic recytowali lub śpiewali utwory nieżyjących już twórców. W ten sposób złożyli hołd artystom, których nie ma już wśród nas. Zmagania młodych recytatorów i wokalistów oceniało profesjonalne jury, które przyznało naszej uczennicy I miejsce w kategorii recytacja.

Zosia Gazda zabrała słuchających w sentymentalną podróż w krainę dzieciństwa pełną ciepła i niesamowitych wrażeń. Dzięki interpretacji Zosi, odbiorcy poezji B. Leśmiana mogli docenić walory tej poezji. Zosiu gratulujemy ci sukcesu!!!

III miejsce dla Pauliny Płonki na XV Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Sentymenty” w Pszczynie
19.11.2019 1:46

Wokalistki zespołu Adagio z klasy artystycznej  III D Paulina Płonka i Julia Wiaterek, oraz Zuzanna Grodzka z klasy IEg wzięły udział w  Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Sentymenty” w Pszczynie. Dziewczyny w piękny sposób oddały charakter prezentowanych utworów wokalnych z repertuaru Maryli Rodowicz oraz Anny Jantar. Komisja konkursowa wśród 38 kandydatów wyłoniła wokalistkę V LO w Rybniku  Paulinę Płonkę jako laureatkę III miejsca. Dziękujemy wokalistkom za prezentację muzycznych talentów i życzymy powodzenia w dalszych artystycznych zmaganiach.  Wokalistki przygotowała pani Mirela Szutka.

WYCIECZKA KLAS IBsp i 2E
19.11.2019 9:30

W dniu 23 października 2019r. uczniowie klasy IB sp i IIE wzięli udział w wycieczce do Sztolni Luiza  i Parku Technik Wojskowych w Zabrzu. Uczniowie mieli możliwość poznania historii górnictwa na Górnym Śląsku oraz warunków pracy w XIX-wiecznej kopalni. W Parku Technik Wojskowych obejrzeliśmy samochody i czołgi używane przez armie ZSRR, Polski czy USA.

TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ 2019
18.11.2019 9:37
UWAGA ÓSMOKLASIŚCI!
18.11.2019 1:36