01 OLYMPUS DIGITAL CAMERA kon_poezji_01 pns_2017_03 23 49 6 slo_w_twarz03
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH – SZKOŁA PODSTAWOWA
21.10.2019 9:56

W dniach od 01 do 04 października klasy 6, 7 oraz 8 wzięły udział w rozgrywkach w ramach EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH.

Uczniowie musieli się zmierzyć z różnego rodzaju konkurencjami od namalowania plakatu do poprawnego zinterpretowania przysłów napisanych w różnych językach.

Uczniowie naszej szkoły popisali się dużą wiedzą w konkurencji mającej na celu dopasowanie flagi do danego europejskiego państwa. Jednakże zabawa, w której zgadywali w jakim języku śpiewana jest dana piosenka przysporzyła im najwięcej radości.

1 miejsce w „bitwie na języki” wygrała klasa 7b zdobywając 61 punktów

2 miejsce zdobyła klasa 8a zdobywając 57 punktów

KLASY 7B I 8A OTRZYMAJĄ VOUCHER’Y DZIĘKI KTÓRYM BEDĄ MOGŁY WYBRAĆ SOBIE JEDEN DZIEŃ BEZ PYTANIA I KARTKÓWEK.

Klasa 6a otrzymała 43 punkty.

Klasa 6b otrzymała 51 punktów.

Wszystkim nauczycielom i klasom zaangażowanym w zabawę serdecznie dziękuję

Monika Mechel – organizator Dnia Języków Obcych

20.10.2019 2:15
JESIENNY PLENER FOTOGRAFICZNY
19.10.2019 9:13

14 października uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę w Pieniny połączoną z plenerem fotograficznym. Wędrówkę po Pienińskim Parku Narodowym rozpoczęli wraz z przewodnikiem p. Teresą Ciesielka w Czorsztynie, a skończyli w Sromowcach. Zdobyli Trzy Korony podziwiając piękną panoramę Tatr i jesienny przełom Dunajca. Efekty pleneru wkrótce będzie można zobaczyć na szkolnej wystawie.

17.10.2019 9:12
UWAGA!
17.10.2019 9:00
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
15.10.2019 11:09

W dniach  3 i 4 października klasy pierwsze liceum zmierzyły się ze sobą w potyczkach językowych  w ramach Europejskiego Dnia Języków. Każda klasa  przedstawiła na scenie  piosenkę  lub  taniec wylosowanego wcześniej kraju.

W dalszej części uczniowie wykonywali plakaty, rozwiązywali quiz dotyczący idiomów angielskich i opisywali typowy przebieg dnia obcokrajowca. Bitwę na języki wśród klas pierwszych po gimnazjum wygrała klasa 1Cg, a wśród klas pierwszych po szkole podstawowej klasa 1Dsp.

Wszystkim klasom dziękujemy za zaangażowanie i doskonałą zabawę.

Żaneta Reszel-Stronczek i Katarzyna Piątek – organizatorki Dnia Języków

Harmonogram obchodów Dnia Edukacji Narodowej w ZS 3
11.10.2019 10:08

Zgodnie z art. 74 Ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2014 r., poz. 191 ze zm.) dzień 14 października (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych. W związku z tym w tym dniu nie obowiązuje plan lekcji.

Harmonogram pracy Zespołu Szkół nr 3 w dniu 14.10.2019 r.  przedstawia się następująco:

• 9.00 – 11.00 – Spotkania uczniów z wychowawcami w klasach
  • 11.30 – 12.30 – Uroczysta akademia w auli szkolnej
  • 12.30  – Konferencja Rady Pedagogicznej

NOWY PRZEWODNICZĄCY Samorządu Uczniowskiego VLO i Zespół Delegatów
08.10.2019 8:46

Miło mi poinformować całą społeczność szkolną, że nowym przewodniczącym V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Jerzego Kukuczki w Rybniku został Fabian Niemiec. Uczeń klasy 3A otrzymał 67% głosów.

Zwycięzcy Gratulujemy!

Przewodniczący powołał również:

• Swojego zastępcę i Sekretarza ds. Prasy i Mediów – Kingę Porwoł (3A)
  • Sekretarza ds. Kultury i Wystąpień – Dominikę Czop (3A)
  • Sekretarza ds. Organizacji i Wydarzeń – Maję Kopel (3A)

07.10.2019 odbyło się także zebranie wszystkich przewodniczących klas liceum. Głównym punktem obrad było powołanie reprezentanta każdego rocznika. Tym sposobem delegatami Samorządu Uczniowskiego zostali:

• Klasy pierwsze po gimnazjum: Adam Wrona(1bg)
  • Klasy pierwsze po szkole podstawowej: Jakub Marchel (1bsp)
  • Klasy drugie: Hanna Szulik (2D)
  • Klasy trzecie: Kacper Fojcik (3C)

Mamy nadzieję, że stworzony zespół będzie zaangażowany w życie naszej szkoły,  zaskoczy nas kreatywnością, innowacyjnymi działaniami oraz pozytywną energią.

Monika Basista-Król  –  opiekun Samorządu Uczniowskiego