OLYMPUS DIGITAL CAMERA lab_2017_07 41 25 43 P1140223 46 1
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
13.07.2018 10:28

Wykaz podręczników dla klas liceum ogólnokształcącego.

UWAGA MATURZYŚCI !!!
02.07.2018 12:55

W DNIU 03.07.2018 (WTOREK) ZOSTANĄ OGŁOSZONE PRZEZ OKRĘGOWE KOMISJE EGZAMINACYJNE WYNIKI EGZAMINU MATURALNEGO. ŚWIADECTWA BĘDĄ WYDAWANE W SEKRETARIACIE SZKOŁY OD GODZINY 12.00.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
01.07.2018 11:40

W piątek 22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/18. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody w auli z rąk pana Dyrektora Pawła Kaszycy. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu! Fotorelacja.

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!
26.06.2018 11:59

8 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski pokazali, jak czytają – bez przymusu, każdy to, na co miał ochotę.

Wśród 2782 instytucji, które zgłosiły swój udział w biciu rekordu liczby osób czytających w Polsce w jednym momencie, była też nasza szkoła.

Czytano w klasach i na korytarzach, ale najprzyjemniej było pod gołym niebem, w słońcu. Przed szkołą zgromadzili się wszyscy czytający ze swoimi ulubionymi lub aktualnie czytanymi książkami. Czego tam nie było: od horrorów, powieści detektywistycznych i kryminalnych poprzez romanse, bajki i komiksy, na biografiach piłkarskich sław, jak Messi czy Lewandowski, skończywszy.

Większość klas jednak preferowała ciche czytanie swojej książki. Czytanie ciche, dla siebie, jest przyjemnością, ale bywa i tak, kiedy jeszcze przyjemniej posłuchać, jak inni dla nas czytają. Niektóre klasy zdecydowały, że z lektorem tym razem będzie lepiej i wybrały ucznia i książkę do wspólnego czytania.

Szkoda, że nie mogliśmy poświęcić na to więcej czasu, ale termin bicia rekordu przypadł na gorący okres starań o jak najlepsze wyniki końcoworoczne. W akcji wzięliśmy udział pierwszy raz, ale już wiemy, że będziemy ją kontynuować i być może na stałe wejdzie ona w życie naszej szkoły.

THE BIG CHALLENGE
25.06.2018 10:20

22 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste wręczenie dyplomów i nagród z międzynarodowego konkursu języka angielskiego The Big Challenge. Wzięło w nim  udział 27 uczniów z całego  Zespołu Szkół nr 3 w Rybniku. Najmłodsi to uczniowie klasy piątej SP31 a najstarsi to uczniowie klasy drugiej VLO. Uczniowie, którzy otrzymali największą ilość punktów to: Mateusz Niemiec z kl.1A LO i Wiktoria Marcinkowska z kl. 2b gimnazjum. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

BEZPIECZNE WAKACJE
19.06.2018 8:47

Zbliża się czas upragnionych wakacji. W trosce o bezpieczeństwo Państwa Pociech prosimy o zapoznanie się z treściami zawartymi pod poniższym linkiem:

Korzystając z okazji, pragnę Państwu serdecznie podziękować za ten rok współpracy i życzyć pełnych radości, spokoju i niezapomnianych chwil wypoczynku w okresie wakacyjnym, a Rodzicom Absolwentów- serdecznie pogratulować!

Z wyrazami szacunku,

Joanna Szewczyk

pedagog szkolny Zespołu Szkół nr 3

REGATY NA TRATWACH ZBUDOWANYCH Z BUTELEK
18.06.2018 11:21

Jak co roku o tej porze na zalewie rybnickim odbyły się regaty na tratwach zbudowanych z butelek PET.

210 butelek musiało pozwolić 2-osobowej mieszanej załodze z powodzeniem przepłynąć wyznaczony dystans. W zmaganiach 13 czerwca, mimo bardzo niesprzyjającej aury i momentami ulewnego deszczu, uczestniczyli uczniowie z 9 rybnickich szkół ponadgimnazjalnych, a wśród nich NASZA ZAŁOGA na tratwie „PIORUN”, zbudowanej przez chłopaków z II C pod kierownictwem p. Grzegorza Dudziaka.

Załogę stanowili uczniowie klasy II C: Patrycja Kozik i Tobiasz Dziubecki, którzy po morderczych wyścigach ostatecznie uplasowali się na 7 miejscu. Jak zawsze wzięliśmy również udział w konkursie na niszczenie własnej tratwy i tutaj zajęliśmy 3. miejsce.

Zabawa była wspaniała i nie możemy się doczekać kolejnej takiej imprezy. Gratulujemy świetnego reprezentowania NASZEJ SZKOŁY!!!