Witamy na nowej stronie Zespółu Szkół nr 3!
    I D 05 IMG_4778 festiwal4 IMG_0290 5 IMG_1465 6
Kolejny sukces artystyczny uczennicy 1A!
19.04.2018 9:00

Zofia Gazda, uczennica klasy I A w eliminacjach miejskich 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zajęła III miejsce. To już kolejny sukces naszej uczennicy, świadczy on o niezwykłej wrażliwości Zosi na słowo mówione, dużej umiejętności interpretacji tekstu poetyckiego i prozatorskiego. Warsztat recytatorski Zosi jest atrakcyjną promocją naszego liceum wśród rybnickiej młodzieży. Zasługuje ona na gratulacje, słowa uznania i życzenia dalszych sukcesów. Opiekunem artystycznym naszej uczennicy jest Pani Beata Słońska.

Sukces młodych piłkarek z SP 31!
18.04.2018 10:10

W dniu 13.04 na  obiektach SP19 w Rybniku odbył się Finał Miejski Mini Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych. W rozgrywkach ostatecznie wzięły udział trzy szkoły: SP19, SP21, SP31. Dziewczyny wygrały oba swoje mecze bez straty bramki i już wkrótce będą reprezentować szkołę na szczeblu rejonowym. Nasze piłkarki stanęły do rywalizacji w następującym składzie: Oliwia Krótki, Karolina Figura, Aleksandra Kowalczyk, Laura Gabriel, Marta Kieczka, Natalia Brachman, Emilia Jonderko, Dominika Łukaszewska, Dorota Koczwara. Trenerem drużyny jest Pani Daria Antończyk. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w zawodach rejonowych!

UWAGA! EGZAMIN GIMNAZJALNY
17.04.2018 4:45

egzamin gimnazjalny

W dniach 18 – 20 kwietnia (środa – piątek) uczniowie klas trzecich gimnazjum będą zdawać egzamin gimnazjalny.

Wymienione dni są dniami WOLNYMI od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas 2 gimnazjum oraz wszystkich uczniów szkoły podstawowej.

Informacje dla uczniów klas trzecich:

1. W środę, czwartek i piątek wszyscy uczniowie klas 3 przychodzą do szkoły na godz. 8:30 w odświętnym stroju.
  2. Każdy udaje się pod wyznaczoną salę, w której pisze egzamin. Listy zdających oraz sale wywieszone są obok pokoju nauczycielskiego.
  3. Koniecznie należy przynieść legitymację szkolną.
  4. O godzinie wyznaczonej przez przewodniczącego komisji uczniowie będą wchodzić do sali egzaminacyjnej pojedynczo (zgodnie z listą wywieszoną na drzwiach) i losować numery stolików, przy których będą pracować.
  5. Należy przynieść długopis lub pióro z czarnym tuszem (najlepiej dwie sztuki). Nie można używać ołówków ani korektorów. W czwartek (na egzamin z matematyki) należy przynieść również linijkę. Na egzaminie z matematyki nie wolno używać kalkulatorów.
  6. Nie wolno wnosić na salę egzaminacyjną telefonu komórkowego ani innego sprzętu elektronicznego.
  7. Na przerwę wychodzić będzie można bocznymi drzwiami (przy sekretariacie) lub przez wyjście przy salach gimnastycznych. Nie wolno spędzać przerw na korytarzu pod salą egzaminacyjną.

Harmonogram egzaminu:

18 kwietnia 2018r. – część humanistyczna
z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godzina 9.00
z zakresu języka polskiego – godzina 11.00

19 kwietnia 2018r. – część matematyczno – przyrodnicza
z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godzina 9.00
z zakresu matematyki – godzina 11.00

20 kwietnia 2018r. – język angielski
na poziomie podstawowym – godzina 9.00
na poziomie rozszerzonym – godzina 11.00

Lista kandydatów przyjętych do klasy 1 interdyscyplinarnej SP MS 31
16.04.2018 8:14
DZIEŃ OTWARTY SP 31
15.04.2018 11:54

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego nr 31. Spotykamy się w najbliższą środę 18 kwietnia o godz.17:00. Szczegóły na plakacie.

plakat_dzień_otwarty

Wyniki szkolnego konkursu matematycznego „π w praktyce”
11.04.2018 11:39

W dniu 14 marca w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia liczby π odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny „π w praktyce”. Wzięli w nim udział uczniowie drugich i trzecich klas gimnazjum. Oto wyniki konkursu:

I miejsce: Dawid Ciesielski z klasy 3c.
II miejsce: Agata Lenartowicz z klasy 3b,
III miejsce: Dominika Gronert z klasy 2d.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Zwycięzcom gratulujemy!

Wizyta w Polsce Erasmus +
09.04.2018 10:50

W drugiej połowie marca (18.03 – 24.03.2018r.) w naszej szkole gościliśmy uczniów i nauczycieli ze szkoły w San Asensio w Hiszpanii. Wizyta w Polsce była częścią  projektu Erasmus + „Innowacyjne metody nauczania przedmiotów przyrodniczych” realizowanego przez naszą szkołę i szkołę hiszpańską od września 2017r. Naszą szkołę w marcu odwiedziło łącznie 8 uczniów i 2 nauczycielki. Było to już drugie spotkanie w ramach współpracy – wyjazd polskich uczniów do Hiszpanii odbył się w styczniu tego roku. Pobyt hiszpańskiej młodzieży w naszym mieście trwał tydzień i zostali oni ugoszczeni przez rodziny uczniów naszego gimnazjum. W tym czasie jego uczestnicy mieli okazję poznać nie tylko naszą szkołę i miasto, ale również uczestniczyli w wycieczkach, które pozwoliły im poznać bliżej nasz region i kraj. Po pierwszej nocy spędzonej w domach swoich polskich przyjaciół, hiszpańscy goście zostali

UWAGA RODZICE – „WYWIADÓWKA”
06.04.2018 10:46

Dyrekcja oraz Rada Pedagogiczna ZS 3 w Rybniku zapraszają na spotkania poświęcone analizie postępów w nauce uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Spotkania odbędą się wg następującego harmonogramu:

09.04.2018 (poniedziałek) – szkoła podstawowa i gimnazjum:

• 17.00 – spotkanie z rodzicami w auli szkolnej
  • 18.00 – spotkania rodziców z wychowawcami w klasach

10.04.2018 (wtorek) – liceum:

• 17.30 – spotkania rodziców z wychowawcami w klasach
  • 17.00 – 18.30 – dyżur nauczycielski – wszyscy nauczyciele do dyspozycji rodziców w pokoju nauczycielskim i salach konsultacji

Uwaga !

W związku z zaplanowanymi na dzień 09.04.2018 (poniedziałek) konferencjami Rady Pedagogicznej (plenarną i szkoleniową) zajęcia dydaktyczne w tym dniu kończą się o godzinie 14.15!