DSC_1273 DSC_0581 festiwal3 DSC_1038 11 1 12 39
LITERACKI SUKCES LICEALISTKI
25.05.2018 7:21

palac_mlodziezyWiktoria Lizurej z kl. II B została finalistką XVIII Ogólnopolskiego Konkursu na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Finał konkursu odbędzie się w Pałacu Młodzieży w Katowicach 5 czerwca i wtedy dowiemy się, które miejsce zajęła nasza Uczennica. Serdecznie gratulujemy Wiktorii!

KONKURS LITERACKI
24.05.2018 11:40
ZNAMY JUŻ WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY TECHNICZNEJ „PRZYGODA Z TECHNIKĄ”
24.05.2018 11:06

W środę 23 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy Technicznej „Przygoda z techniką”.  Spośród 17 uczestników najlepszym okazał się uczeń klasy 3c Mikołaj POLCZYK. Na drugim miejscu, z wynikiem gorszym od zwycięzcy zaledwie o dwa punkty, uplasowali się Dawid CIESIELSKI, uczeń klasy 3c oraz Robert JEGŁA, przedstawiciel klasy 3d. Trzecie miejsce przypadło w udziale Szymonowi URBANIAKOWI z klasy 3c.

Zwycięzcom gratuluję, życząc dalszych sukcesów, a wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie.

Organizator konkursu: Marek WZIĘTEK

SREBRNI KOSZYKARZE
23.05.2018 8:54

W piątek 18.05.2018r. na obiektach rybnickiego Kampusu rozegrany został finał miejski koszykówki chłopców 3×3 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnego Związku Sportowego 2017/2018. Kolejny sukces w zawodach odnieśli nasi koszykarze, którzy zajęli drugie miejsce w zawodach.

Wyniki:

SP 31 – SP 36:  7-0;

SP 31 – SP 9:    3-4;

Skład drużyny:

Mateusz Klimek, Kamil Kowalski, Dawid Kosecki,  Dawid  Kryszczak.
Chłopcy są uczniami klasy 3b.

Gratulujemy!

WARSZTATY CHEMICZNE W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+
22.05.2018 10:14

Dnia 15 maja 2018r. w ramach programu Erasmus+ odbyły się warsztaty chemiczne dla uczniów naszej szkoły. Warsztaty te poprowadziła pani Jadwiga Zawisza – Puchałka, która jest doktorem chemii oraz pracownikiem Akademii Nauki w Żorach. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas 2a, 2c, 2e, 3a, 3c i 3d. Podczas warsztatów mieli okazję poznać doświadczenia chemiczne z podstawy programowej. Uczniowie obserwowali eksperymenty z zakresu począwszy od chemii nieorganicznej, a kończąc na chemii organicznej. Zapraszamy do obejrzenia całej galerii.

WIDEOKONFERENCJA W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+
22.05.2018 10:10

W dniu 10 maja 2018r. obyła się kolejna wideokonferencja z uczniami z San Asensio. Tym razem została ona poświęcona wymianie doświadczeń po zorganizowanym 26 kwietnia w obu szkołach Dniu Wody. Ponadto uczniowie hiszpańscy mieli okazję poznać polskich kolegów, którzy pojadą we wrześniu do Hiszpanii. Zapraszamy do obejrzenia całej galerii.

III RYBNICKIE DNI INTEGRACJI
17.05.2018 9:05

11 i 12 maja odbyły się III Rybnickie Dni Integracji – impreza integrująca mieszkańców miasta z osobami niepełnosprawnymi. Wydarzenie objął swym patronatem Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera.

W parku Czempiela w Niedobczycach bawiliśmy się przy dźwiękach regaee. Uczennice naszego liceum pomagały wszystkim chętnym tworzyć instrumenty muzyczne i rozdawały lemoniadę „za uśmiech”.

A uśmiechów i dobrej zabawy nie brakowało!

KONKURS DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM „CZY MOŻNA SFOTOGRAFOWAĆ MATEMATYKĘ?”
15.05.2018 9:32

czy_matematyke_mozna_sfotografowacMatematyka to nie tylko przedmiot szkolny… na co dzień przecież obserwujemy wokół nas wiele pojęć i zagadnień matematycznych.  Nie musisz być matematycznym geniuszem, aby stwierdzić, że matematyka jest ciekawa, interesująca, że matematyka jest wszędzie.

Rozejrzyj się dookoła i zauważ jej zachwycające piękno.

Konkurs polega na przedstawieniu zagadnienia matematycznego lub obiektu matematycznego na fotografii lub rysunku (technika dowolna). A może wystarczy przejrzeć zdjęcia z wakacji lub swoje stare prace i na nich odnaleźć matematykę?

ZASADY KONKURSU: