01 OLYMPUS DIGITAL CAMERA kon_poezji_01 pns_2017_03 23 49 6 slo_w_twarz03
LISTA KANDYDATÓW DO KLASY 1 SP KTÓRZY UZYSKALI POZYTYWNY WYNIK PRÓBY SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ
17.04.2019 9:00
INFORMACJA O PRZEBIEGU STRAJKU W SZKOLE
12.04.2019 11:07

Szanowni Rodzice i Uczniowie!

W związku z kontynuacją akcji protestacyjnej w Zespole Szkół nr 3 w Rybniku w dniu 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek), odwołane zostaną wszelkie zajęcia dydaktyczne i opiekuńczo – wychowawcze, z uwagi na brak możliwości zapewnienia opieki i bezpieczeństwa uczniom i wychowankom.

Jednocześnie informujemy, że egzaminy dla uczniów klas ósmych w naszej szkole odbędą się zgodnie z harmonogramem CKE:

15 kwietnia 2019r. (poniedziałek) – język polski,

16 kwietnia 2019r. (wtorek) – matematyka,

17 kwietnia 2019r. (środa) – język angielski.

Egzaminy rozpoczynają się codziennie o godz. 9:00. Uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 8:30 ubrani w strój galowy. Należy przynieść ze sobą ważną legitymację szkolną, pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem (niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmazywalnych/ścieralnych), a we wtorek dodatkowo linijkę.

INFORMACJA O PRZEBIEGU STRAJKU W SZKOLE
09.04.2019 2:28

Szanowni Rodzice i Uczniowie!

W związku z kontynuacją akcji protestacyjnej w Zespole Szkół nr 3 w Rybniku w dniu jutrzejszym tj. 10 kwietnia 2019 r. (środa), odwołane zostaną wszelkie zajęcia dydaktyczne i opiekuńczo – wychowawcze, z uwagi na brak możliwości zapewnienia opieki i bezpieczeństwa uczniom i wychowankom.

Jednocześnie informujemy, że egzamin gimnazjalny odbędzie się zgodnie z harmonogramem.

INFORMACJA DLA RODZICÓW
05.04.2019 4:00

Informujemy, że jeżeli strajk pracowników oświaty dojdzie do skutku, to od dnia 8 kwietnia 2019r. odwołane zostaną wszelkie zajęcia dydaktyczne i opiekuńczo- wychowawcze (włącznie ze świetlicą) w Zespole Szkół nr 3 w Rybniku, z uwagi na brak możliwości zapewnienia opieki i bezpieczeństwa uczniom i wychowankom. Jednocześnie informujemy, że rodzicom przysługuje zasiłek z tytułu opieki nad dzieckiem zdrowym do lat 8. Strajk potrwa do odwołania.

KIERMASZ
04.04.2019 2:08

smartcapture

Dnia 5 kwietnia Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich Rodziców na kiermasz kartek świątecznych i okolicznościowych, z którego dochód przeznaczony zostanie na Pola Nadziei.

DZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA
02.04.2019 11:04

W dniu 26.03.2019 odbył się w naszej szkole Dzień Promocji Zdrowia, do którego to zaprosiliśmy  szkoły podstawowe: Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 11 oraz Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 10 w Rybniku.

Zaprosiliśmy naszych gości do wspólnej zabawy w konkursach na temat zdrowych zasad żywienia. Uczniowie przygotowali zdrowe drugie śniadanie, stworzyli piramidy żywienia, sprawdzili swoją wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania  a na koniec zaprosiliśmy naszych gości do świata Zdrowojadków i Chipsojadków  czyli bajki o tematyce zdrowotnej, w której to uczniowie grupy Erasmus + pokazali młodszym kolegom zagrożenia płynące z niewłaściwego trybu życia. Dzień promocji uświetniły występy artystyczne uczennic z klasy 2D liceum.

Dziękujemy wszystkim  uczestnikom za udział i zaangażowanie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

UWAGA!
01.04.2019 9:50

Zapraszamy na spotkania z rodzicami, które odbędą się w najbliższy piątek,
tj. 05.04.2019r. wg następującego harmonogramu:

• 17.00 – rodzice klas ósmych SP oraz trzecich gimnazjum (aula)
  • 17.30 – rodzice pozostałych klas SP i LO – spotkania z wychowawcami
    w salach
  • 17.00 – 18.30 – dyżur nauczycielski

W związku z zaplanowaną na ten dzień konferencją Rady Pedagogicznej zajęcia lekcyjne kończą się o godzinie 14.35 (po 7 lekcji).

KONKURS DLA LICEALISTÓW Z OKAZJI ROKU MONIUSZKI
01.04.2019 6:06

Moniuszko

Stowarzyszenie Śpiewacze Chór ”Seraf” z Rybnika zaprasza naszych uzdolnionych licealistów do wzięcia udziału w konkursie „STANISŁAW MONIUSZKO – PIEŚNI I WSPOMNIENIA”. Wszystkie prace powinny być autorskie, wykonane przez jednego uczestnika (nie przez grupę). Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę.

Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach. Uczniowie przygotowują do wyboru: plakat, grafikę komputerową  formacie A4 nawiązującą do  postaci i twórczości Stanisława Moniuszki lub film, fotokast  (do 5 minut) przedstawiający postać i dokonania kompozytora.

Na prace czekamy do 25 kwietnia 2019 r. (czwartek po Wielkanocy). Wszelkie zapytania należy kierować do szkolnego koordynatora konkursu, pani Barbary Paduli.