OLYMPUS DIGITAL CAMERA festiwal6 5 46015876_1389431057859647_4097167507805175808_n 60 17 1 5
    mrm
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
23.10.2020 5:40

W związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania placówek oświatowych w tak zwanej „czerwonej” strefie, organizacja pracy w Zespole Szkół nr 3 w Rybniku w dniach 26.10.2020 do 8.11.2020 r. będzie następująca:

• Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego nr 31

– Klasy 1-3: nauczanie stacjonarne (wszystkie zajęcia w klasach 1- 3 szkoły podstawowej odbywają się stacjonarnie zgodnie z planem lekcji na terenie szkoły).

– Klasy 4- 8:  nauczanie zdalne

• V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Jerzego Kukuczki

– Wszystkie klasy: nauczanie zdalne

Szczegółowe informacje zostały wysłane  drogą elektroniczną.

Proszę na bieżąco śledzić informacje publikowane na stronach rządowych oraz w dzienniku elektronicznym. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do dyspozycji.

Paweł Kaszyca

Szkolny konkurs geograficzny „Szlakami Jerzego Kukuczki”
22.10.2020 9:22
Jerzy Kukuczka – patron naszej szkoły, wybitny himalaista zginął na Lhotse 24 października 1989 roku.

W 31 rocznicę jego śmierci zapraszamy chętnych licealistów do udziału w VI edycji szkolnego konkursu geograficznego „Szlakami Jerzego Kukuczki”.

W tym roku szkolnym konkurs zostanie przeprowadzony po raz pierwszy w formie online w dniu 24 października 2020r. o godz. 11:00. Szczegółowe informacje zostały przesłane poprzez e-dziennik.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

UWAGA!
17.10.2020 2:39
OGŁOSZENIE DLA PRACOWNIKÓW I RODZICÓW!

ZMIANA W RUCHU DROGOWYM❗️❗️❗️

W związku z zapewnieniem bezpieczeństwa osobom przebywającym na terenie zewnętrznym wokół Zespołu Szkół nr 3, Szkoły Życia i Żłobka Miejskiego zawiadamiam, że od 19-go października bieżącego roku następuje zapowiadana wcześniej zmiana organizacji ruchu.

• Wprowadzony zostaje ruch jednokierunkowy pojazdów. ⛔️
  • Wjazd na teren wyżej wymienionych placówek tylko od strony ul. Budowlanych (od strony Restauracji Kasjopeja i Stacji Paliw Shell).
  • Wyjazd z terenu od strony ul. Orzepowickiej.
  • Parkowanie samochodów dla pracowników placówek, tylko na podstawie stałego zezwolenia, które powinno być umieszczone w widocznym miejscu za przednią szybą samochodu. 🅿️
  • Proszę rodziców o korzystanie z oznaczonych miejsc w kolorach żółto-niebieskich ,,kiss& ride”(pocałuj i jedź) przy wejściu do ZS 3.

Paweł Kaszyca

Europejski Dzień Języków Obcych
17.10.2020 2:37

9 października w SP31 świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, w którym wzięły udział 4 najstarsze klasy naszej szkoły. Młodzież poznała historię tego święta i wzięła udział w licznych konkurencjach. Z pewnością świetna zabawa połączona ze sprawdzeniem wiedzy uczniów, dotyczącej rozróżniania języków obcych, na długo zostanie naszej młodzieży w pamięci. Spośród 4 klas wyłoniono dwie zwycięskie: 8a oraz 7 b. GRATULUJEMY!

Europejski Dzień Języków
14.10.2020 9:53

W dniach od 5 do 9 października w klasach pierwszych liceum odbyły się  zajęcia z okazji Europejskiego Dnia Języków.

Uczniowie rozwiązywali quiz dotyczący kultury i języka Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec. Mieli również okazję spróbować swoich sił w łamańcach językowych oraz opisywali typowy przebieg dnia obcokrajowca z wybranego państwa. Klasy wykonały plakaty ze zwrotami : „Kocham Cię”, „Dziękuję”, ” Dzień Dobry” przetłumaczonymi na różne języki.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZS 3
12.10.2020 9:56
14 października (środa) to Dzień Edukacji Narodowej. Jak co roku jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. W tym dniu odbędą się spotkania uczniów z wychowawcami według harmonogramu zamieszczonego poniżej.

Uwaga! Są wyniki!
12.10.2020 9:54

Nową przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego  po zaciętej walce bezapelacyjnie została Dominika Gronert z klasy IIBg. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na posterunku!

Wiceprzewodniczącym LO został Kewin Sodo z klasy IICg, natomiast wiceprzewodniczącym SP Filip Tarantowicz z klasy 8a.

Nowy zespół zaprosił do współpracy pozostałych kandydatów i tym samym rozszerzył swój skład o Wiktorię Kranc z klasy IIAg oraz Kamilę Klaję z klasy IA.

Dziś (12.10.2020) miało miejsce pierwsze posiedzenie Rady Samorządu Uczniowskiego, podczas którego został opracowany szkic działalności na bieżący rok szkolny.

Nowy Samorząd ostrzega! BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

XVIII Rajd Kukuczki
12.10.2020 9:57

W dniu 9 października 2020r. grupa uczniów V LO wzięła udział w XVIII Rajdzie Kukuczki organizowanym przez PTTK Wisła. Wycieczka była okazją do odwiedzenia Izby Pamięci Jerzego Kukuczki, po której oprowadziła nas p. Cecylia Kukuczka.