Witamy na nowej stronie Zespółu Szkół nr 3!
    07 04 40b 4 Igrzyska śmierci S. Collins IMG_4766 DSC_0759 IMG_0437
Oferta edukacyjna

Zespół Szkół nr 3 w Rybniku prowadzi edukację dzieci i młodzieży na trzech etapach kształcenia.

W skład Zespołu Szkół nr 3 w Rybniku wchodzą:

• V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnym im. Jerzego Kukuczki w Rybniku,
  • Szkoła Podstawowa nr 31 Mistrzostwa Sportowego w Rybniku prowadząca oddziały gimnazjalne.

W roku szkolnym 2017/2018 w Zespole funkcjonuje 28 oddziałów, których struktura w rozbiciu na poszczególne typy szkół przedstawia się następująco:

• V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Jerzego Kukuczki w Rybniku – 13 oddziałów,
  • Szkoła Podstawowa nr 31 Mistrzostwa Sportowego w Rybniku prowadząca oddziały gimnazjalne – odpowiednio 5 i 10 oddziałów, w tym 1 oddział szpitalny.

Kształcenie na etapie szkoły podstawowej zakłada harmonijny rozwój intelektualny i sportowy dziewcząt oraz chłopców uzdolnionych piłkarsko i obejmuje swoim zasięgiem uczniów klas IV, V, VI i VII, a docelowo w roku szkolnym 2018/2019, również VIII.