44a OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_0521 2 20 6 4 Ofpa_02
Erasmus + Wizyta w Hiszpanii
27.01.2018 2:08

W dniach 14 – 20 stycznia ośmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w wizycie  w Hiszpanii w ramach realizowanego przez nas projektu „Innowacyjne metody nauczania przedmiotów przyrodniczych”.

Opiekunami podczas  wyjazdu były: koordynator projektu w naszej szkole – pani Joanna Kozaczuk oraz pani Adriana Pukowiec i pani Katarzyna Piątek.  Po męczącej podróży nauczyciele i uczniowie zostali bardzo gościnnie przyjęci przez Hiszpanów w miasteczku San Asensio w samym sercu regionu La Rioja.  Podczas pobytu w Hiszpanii wszyscy mieli okazję poznać warunki i sposób pracy hiszpańskiej szkoły oraz zwyczaje panujące w tamtejszych domach. Dotyczy to zwłaszcza naszych uczniów, gdyż zgodnie z zasadami projektu byli oni zakwaterowani w domach swoich hiszpańskich rówieśników. Głównym celem wizyty była jednak praca nad filmem, który ma być jednym z efektów końcowych, które podejmowane są przez uczniów z Polski i Hiszpanii. Oprócz tego uczniowie brali  udział w zajęciach w hiszpańskiej szkole, gdzie sami przedstawiali też przygotowane prezentacje. Po czasie spędzonym w szkole na uczniów czekały atrakcje, dzięki którym mogli aktywnie spędzić czas. Był więc wyjazd do stadniny koni znajdującej się niedaleko szkoły, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w siodle. Była też wycieczka w góry do San Millan de la Cogolla oraz zwiedzanie Bilbao, które jest jednym z największych miast północnej Hiszpanii. Właśnie tam grupa polsko – hiszpańska odwiedziła imponują szkołę gastronomiczną propagującą zdrowy sposób żywienia. Ponadto w muzeum Guggenheima, uczestnicy projektu podziwiali wystawę sztuki nowoczesnej. Ogólnie mówiąc wyjazd był bardzo udany. Dał szansę na nawiązanie nowych, międzynarodowych znajomości i poznanie kultury innego kraju. Teraz wszyscy z niecierpliwością czekają na przyjazd naszych hiszpańskich kolegów i koleżanek… a to już niebawem, bo ich wizyta w marcu tego roku!  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć dostępnych na stronie.