Losowe zdjęcia:
    4 6f OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_0475 44 7 7 Zonkile_01
    Promo Video:
Posłuchaj PROMO AUDIO
Osiągnięcia

Osiągnięcia uczniów Gimnazjum nr 6 w Rybniku

2016/2017

  • Nasza szkoła została laureatem w konkursie „Zaadoptuj rzekę” organizowanym przez Klub Gaja. Otrzymała główną nagrodę w II kategorii (za współpracę oraz zaangażowanie największej ilości uczestników i podmiotów ) za zaadoptowanie rzeki Rudy i zaangażowanie do tego przedsięwzięcia uczniów innych rybnickich szkół, rodziców oraz mieszkańców miasta Rybnika.

2015/2016

  • Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Programie „Zaadoptuj rzekę”.
  • Uczniowie Gimnazjum nr 6 w Rybniku zdobyli wyróżnienie w FINALE PARKOWYM XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, który odbył się w siedzibie Dyrekcji Parku Krajobrazowego „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich”. Uczniowie zmierzyli się m.in. z drużynami z Gliwic, Żor, Raciborza oraz Rud Wielkich.
  • Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Rybniku już po raz szósty brali udział w Festiwalu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „To ja”.
  • Uczennica gimnazjum Katarzyna Słowiak zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym nt. „ Zabytki, które chcę ocalić od zapomnienia” organizowanym przez ZSO nr 5 w Gliwicach

2014/2015

  • Uczniowie Gimnazjum nr 6 zakwalifikowali się do III etapu Ogólnopolskiego Konkursu „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”
  • Uczniowie Gimnazjum nr 6 brali udziali w IX edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr
  • Teatrzyk obywatelski „Od małego trzmiela do obywatela”. W ramach projektu „Bajki obywatelskie” we współpracy z Biblioteką Miejską uczniowie Gimnazjum nr 6 wystawili bajkę obywatelską napisaną przez Agatę Pastuszak (3a) pt. „Ukochana Księżyca”. Organizatorem spotkania była Rada Dzielnicy.
  • Uczniowie klasy 2 integracyjnej wzięli udział w Festiwalu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „To ja” w Rydułtowach. Za udział uczniowie naszego gimnazjum otrzymali puchar oraz słodycze i dyplomy.

2013/2014

  • Drużyna z Gimnazjum nr 6 zajęła IV miejsce w XXXVII Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
  • Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 w Rybniku wzięli udział w Festiwalu Projektów Szkoły z Klasą 2.0 w Warszawie.
  • W czerwcu 2014r. w Centrum Nauki Kopernik zaprezentowanych zostało 50 projektów edukacyjnych z całej Polski, w tym projekt „Podróż do kraju kwitnącej wiśni – Japonia” pod opieką p. Agnieszki Jaworskiej, „Jak działają mięśnie i kości”, którego opiekunką była p. Joanna Kozaczuk oraz „Liczby jako kody” – projekt uczennic p. Grażyny Stokowskiej.
  • Nasza szkoła otrzymała certyfikat „Dobrze zaPROJEKTowanej szkoły 2014” za promowanie pracy metodą projektu oraz wspieranie młodzieży w podejmowaniu ambitnych wyzwań edukacyjnych.
  • Solistka Gimnazjum nr 6 w Rybniku – Natalia Sauer wzięła udział w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Poetyckiej ” Z dala od zgiełku” w Bytomiu oraz Radlińskim Festiwalu Piosenki Artystycznej.
  • Drużyna Gimnazjum nr 6 reprezentowała szkołę w X Edycji Konkursu Wiedzy Technicznej „PRZYGODA Z TECHNIKĄ” organizowanego przez Zespół Szkół Mechaniczni-Elektrycznych im.Tadeusza Kościuszki w Rybniku.
  • Uczniowie naszej szkoły awansowali do III etapu XIII edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy dla gimnazjalistów pt. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
  • Uczeń naszej szkoły zdobył II miejsce w rybnickim konkursie talentów „Pokaż co potrafisz”. Impreza odbyła się w Domu Kultury w Niedobczycach.
  • Zespół Adagio wziął udział w III Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Bardów w Zabrzu. Nasze gimnazjalistki zaprezentowały, przy akompaniamencie gitary (p. Mirela Szutka), utwór pt. „Modlitwa o wschodzie słońca” z repertuaru J. Kaczmarskiego.
  • Nasza uczennica, Nikola Wrzołek, zakwalifikowała się do II etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego.
  • Wyróżnienie dla duetu Gimnazjum nr 6 w Rybniku w X Jubileuszowym Miejskim Konkursie Pieśni Patriotycznej

2012/2013

  • I miejsce dla Zespołu Adagio w II Międzynarodowym Festiwalu Śląskiej Pieśni Ludowej im. R. Masarczyka, Racibórz- Opawa 2011- Nagrodą nagranie płyty w Polskim Radio w Katowicach
  • Wyróżnienie dla zespołu instrumentalno- wokalnego Adagio w XVII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni „Bóg się rodzi”, styczeń 2013
  • Zespół Adagio w finale Wojewódzkiego Przeglądu Bardów – Gliwice 2013, nagranie pamiątkowej płyty z tegoż festiwalu
  • Drużyna z Gimnazjum nr 6 reprezentowała naszą szkołę w konkursie pod nazwą „Przygoda z techniką” zajmując 8 miejsce.
  • Uczennica Natalia Sauer zajęła 3 miejsce w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. Wyróżnienie otrzymała Agata Pastuszak
  • Uczniowie gimnazjum uzyskali kwalifikację do wystawy XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Grafiki Komputerowej „Kim jestem? – moje metamorfozy” pod patronatem Ślaskiego Kuratora Oświaty i Starosty Bielskiego.
  • Drużyna z naszego gimnazjum zajęła VI miejsce w II etapie XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
  • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” i zajęli II miejsce.

2011/2012

  • Uczniowie naszego gimnazjum zajęli 3 miejsce w V Międzynarodowym Konkursie Informatycznym.
  • Wojciech Orzeł uczeń klasy sportowej 3d oraz Artur Szydłowski uczeń klasy 3b zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

Osiągnięcia uczniów V LO w Rybniku

2016/2017

  • Mateusz Siedlecki i Mariusz Wycisk zostali laureatami Festiwalu Piosenki Artystycznej „Marzeniogranie 2017” (op. M. Szutka)
  • Violetta Szyszko zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie dla Uczniów Szkół Średnich w ramach VII edycji SocjoSzkoły 2017 (op. B. Padula)
  • W XII Ogólnopolskim Konkursie Literackim I miejsce zajęła Weronika Żyła (op. G. Szynol-Kowacka), II miejsce – Klaudia Hoinza (op. B. Padula)
  • W XVII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury Wiktoria Lizurej (op. B. Padula) i Weronika Żyła (op. G. Szynol-Kowacka) otrzymały wyróżnienia II stopnia
  • Izabela Nowak została finalistką IV Ogólnopolskiego Konkursu Wzrostu Kryształów (op. T. Grabowska)
  • W XVII Ogólnopolskim Konkursie Filmowym Weronika Żyła zajęła drugie miejsce w kategorii praca badawcza (op. G. Szynol-Kowacka), Natalia Kosiorska zajęła I miejsce w kategorii plastycznej (op. B. Padula)
  • Julia Kochanowska zdobyła wyróżnienie I stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Internetowym „Dwa srebrne ekrany” (op. E. Klonowska)
  • W XII edycji Konkursu na Projekt Matematyczny tytuł laureata II miejsca uzyskała Paulina Kurzątkowska (op. C. Kotusz)
  • W XIV edycji konkursu „Pojedynek na słowa” drużyna naszej szkoły zajęła IV miejsce; Mateusz Siedlecki otrzymał wyróżnienie dla najlepszego recytatora (op. B. Słońska, M. Szutka)
  • Weronika Żyła zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej (op. E. Klonowska)

2015/2016

  • W XVI Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury Yasmeen Phulpoto zajęła I miejsce, Nikola Wrzołek – III miejsce (op. B. Padula)
  • W XI Ogólnopolskim Konkursie Literackim Anna Brzozowska zajęła I miejsce (op. B. Słońska)
  • W XVI Ogólnopolskim Konkursie Filmowym (kategoria plastyczna) I miejsce zajęła Natalia Kosiorska (op. B. Padula) 
  • W Ogólnopolskim Konkursie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. „Konsekwencje II wojny światowej” Paulina Kurzątkowska zdobyła wyróżnienie (op. D. Kuchta)
  • Mateusz Siedlecki zajął I miejsce w 61 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim na szczeblu miejskim (op. J. Węglarz) 
  • W Międzyszkolnym Turnieju Młodych Talentów Mateusz Siedlecki zajął II miejsce (op. J. Węglarz), Natalia Syrek – III miejsce (op. B. Słońska)
  • Natalia Syrek zajęła I miejsce w IX Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Miłość niejedno ma imię” (op. B. Słońska)
  • W III Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Superstar” II miejsce zajęła Aleksandra Widawska, III miejsce – Sylwia Szpiech, wyróżnienie zdobyła Paulina Grossek (op. M. Szutka)
  • Sylwia Szpiech zajęłą I miejsce w Jesiennych Spotkaniach Artystycznych Ballo 2015 (op. M. Szutka) 
  • Karolina Drobny zajęła III miejsce w XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „DOM” (op. M. Szutka)
  • W Międzyszkolnym Konkursie na Plakat Yasmeen Phulpoto zdobyła II nagrodę i nagrodę publiczności, Marek Reszka zdobył wyróżnienie (op. B. Padula)
  • Magdalena Kochman i Sara Jarosz dostały się do drugiego etapu (etap okręgowy) olimpiady z języka niemieckiego (op. J. Witon)
  • W Międzyszkolnym Konkursie „Bóg-Honor-Ojczyzna-Pamięć” Dagmara Jaworska zdobyła I nagrodę (op. B. Padula)

2014/2015

  • Nikola Wrzołek zajęła I miejsce w  XV Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury (op. B. Padula)
  • Anna Szymura otrzymała pierwsze wyróżnienie (4 miejsce) w  II Ogólnopolskim Konkursie Wzrostu Kryształów (op. T. Grabowska)
  • W XV Ogólnopolskim Konkursie Filmowym (kategoria plastyczna) laureatami zostali:
    I miejsce: Natalia Kosiorska (op. B. Padula),
    II miejsce: Samanta Pieczka i Natalia Kurzyńska (op. B. Słońska), 
    III miejsce: Aleksandra Buczyńska (MDK; op. M. Więckowska), 
    wyróżnienia: Natalia Kurzyńska i Dominika Marciniak (MDK; op. M. Więckowska)
  • W X Konkursie na Projekt Matematyczny  I miejsce zdobyły: Ewa Berger, Julia Heliosz, Karolina Karbowy,  III miejsce: Adrianna Kowalska, Klaudia Kowalska (op. C. Kotusz)
  • Katarzyna Roter  i Aleksandra Buczyńska zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Patrząc” w kategorii wiekowej 16-19 lat (MDK Rybnik)
  • Sara Jarosz i Magda Kochman zakwalifikowały się do wojewódzkiego etapu Olimpiady z Języka Niemieckiego (op. J. Witon)
  • Sonia Śmieja została laureatką XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej „Kwiaty na kamieniach” w Bytomiu (op. M. Szutka)
  • Sonia Śmieja zdobyła  II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Polskojęzycznej  Faratka w Krakowie (op. M. Szutka)
  • Sonia Śmieja wygrała Turniej Poezji Śpiewanej w ramach eliminacji miejskich Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i zakwalifikowała się do eliminacji regionalnych (op. M. Szutka)
  • Sonia Śmieja zdobyła III miejsce w II wojewódzkim Festiwalu Piosenki Frankofońskiej (op. A. Malinowska)
  • Sylwia Szpiech zajęła I miejsce na Wojewódzkim Konkursie pt. Jesienny Festiwal Młodych Talentów „Ballo 2014” (op. M. Szutka)
  • Sylwia Szpiech zakwalifikowała się do finału Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Żorach (op. M. Szutka)

2013/2014

  • Mateusz Kluba został laureatem XV Festiwalu Instrumentalnego (op. M. Szutka)
  • Monika Szczyrba  i Tomasz Wojaczek zdobyli wyróżnienia w konkursie literackim w ramach IX Warsztatów Humanistycznych „Bunt” (op. B. Padula)
  • Sonia Śmieja została podwójną laureatką etapu miejskiego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii recytatorskiej (op. B. Słońska) i poezji śpiewanej (op. M. Szutka). W tym samym konkursie wyróżnienia zdobyli: Dominika Ulfig  i Paweł Misztal ( op .B .Słońska)
  • Dominika Marciniak  i Samanta Pieczka zajęły II miejsce w XIV Międzyszkolnym Konkursie Filmowym „Kino drogi” (op. B. Słońska)
  • Sylwia Szpiech zdobyła wyróżnienie w Radlińskim Festiwalu Piosenki Artystycznej oraz III miejsce na Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki w Języku Angielskim (op. M. Szutka)
  • Kinga Kubiak  zwyciężyła w Regionalnym Konkursie Recytatorskim „Miłość niejedno ma imię…Poezja miłosna XX-XXI wieku”, Paweł Misztal zajął III miejsce (op. B. Słońska).
  • Sara Jarosz zakwalifikowała się do III etapu Śląskiego Konkursu Języka Niemieckiego (op. J. Witon)
  • W Konkursie na Projekt Matematyczny Katarzyna Roter i Natalia Duda zdobyły tytuł laureata II miejsca za projekt: Liczby jako kody  (op. G. Stokowska), Dominika Grychtoł i Dominika Ulfig zdobyły tytuł finalisty za projekt: Znani polscy matematycy  (op. C.  Kotusz), Karolina Karbowy, Ewa Berger i Julia Heliosz zdobyły tytuł finalisty za projekt: O matematyce w dietetyce  (op. C. Kotusz).
  • Kinga Kubiak otrzymała wyróżnienie dla najlepszej recytatorki XI edycji Pojedynku na Słowa (op. B. Słońska).
  • Kinga Wieczorek zdobyła wyróżnienie w konkursie „Zaraź nas swoją pasją” (op. A. Bokuniewicz)
  • Wojciech Grzegorzyca zajął I miejsce w konkursie dziennikarskim „Zostań redaktorem CzasFutbolu.pl” (op. A. Bokuniewicz)
  • Sonia Śmieja i Paweł Misztal zakwalifikowali się do finału XI Wojewódzkiego Konkursu Poezji Metafizycznej (op. B. Słońska)
  • Sylwia Szpiech wzięła udział w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Europejskiej „Eurosong” w Katowicach i awansowała do finału (op. M. Szutka)
  • W V edycji konkursu MEN „Otwarta Szkoła” w obszarze: Edukacja Obywatelska nasza szkoła zajęła III miejsce wraz z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z projektem pt. „Szkoła partycypacji”
    (op. D. Mencel)
  • Uczniowie naszej szkoły wygrali Pojedynek na Słowa z I LO w Rybniku i awansowali do półfinału (op. B. Słońska, M. Szutka)

2012/2013

  • Tomasz Wojaczek został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu na esej „My, dzieci sieci. Jacy jesteśmy?”  (op. B. Padula)
  • W Międzyszkolnym Konkursie „Adam Mickiewicz. Lubię go!”  I miejsce w kategorii ‚prezentacja multimedialna’ zajęły: Żaneta Janczak i Agnieszka Siedlik (op. B. Słońska), w kategorii ‚spot filmowy’ 
    I miejsce zdobyły: Julia Jarzembowska, Karolina Struzik, Julia Wacławiak, Wioleta Zielińska (op. B. Padula)
  • W XIII Międzyszkolnym Konkursie Filmowym  w kategorii praca plastyczna II miejsce zajęła: Samanta Pieczka, III miejsca: Dominika Marciniak (op. B. Słońska), Dorota Wójcik (op. B. Padula); w kategorii ‘scenariusz filmowy II miejsce zdobyła Dominika Śliwa (op. B. Padula).
  • Sonia Śmieja  i Paweł Misztal zakwalifikowali się do finału XI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Metafizycznej (op. B. Słońska)
  • Sonia Śmieja (op. B. Słońska) i Agata Witosz (op. B. Padula) otrzymały wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Recytatorskim „Miłość niejedno ma imię”.
  • Paweł Misztal otrzymał wyróżnienie w etapie miejskim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (op. B. Słońska)

 

 

Wersja językowa strony: