6 wyc_warsz_07 13 2c9 19 Resized_received_188296512077373_9076 50 17
    mrm
SUKCES UCZNIÓW KLASY 8B W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
12.10.2021 10:06

12 października w Konopiskach odbył się finał wojewódzkiego etapu sztafetowych biegów przełajowych, gdzie nasza szkoła zajęła wysokie
7 miejsce.

Reprezentacja wystąpiła w składzie: Tomasz Papierok, Mateusz Pietkun, Igor Kolasa, Paweł Chłodek, Alan Prus i Dominik Marek.

W poprzednich etapach nasza drużyna wygrywała eliminacje na poziomie miejskim i powiatowym. Opiekunami podczas zawodów byli: Adam Gomola, Oskar Jasiak oraz Mateusz Matuszewski.

SZLAKIEM MŁODEJ POLSKI PO KRAKOWIE
12.10.2021 9:46

7 października 2021r. klasy maturalne 3Ag i 3Dg wzięły udział w wycieczce dydaktycznej z języka polskiego.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Rydlówki, położonej w Bronowicach Małych, miejsca weselnej zabawy Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny. Wydarzenia te stały się kanwą “Wesela” – jednego z najwybitniejszych polskich dzieł literackich i teatralnych.

Następnie udaliśmy się do Krypty Zasłużonych na Skałce, która jest miejscem pochówku Wyspiańskiego. Spacerem przeszliśmy Bulwarami Wiślanymi, mijając Wawel, w kierunku ul. Kanoniczej, gdzie znajduje się tzw. „Dom Długosza”- kamienica, w której artysta spędził wczesne dzieciństwo.

Wstąpiliśmy do Pawilonu Wyspiańskiego, by poznać historię trzech witraży jego autorstwa, a później odwiedziliśmy Kościół franciszkanów. Znajdujące się wewnątrz kościoła polichromie i witraże: Salomei, św. Franciszka oraz „Bóg Ojciec – stań się”, są realizacją projektu Wyspiańskiego.

Kolejnym miejscem na trasie wycieczki był Kościół Mariacki, w którym odbył się opisany w „Weselu” ślub. Zatrzymaliśmy się także na Placu Mariackim, gdzie niegdyś stała kamienica będąca pierwszą samodzielną pracownią Wyspiańskiego. To tu pisał „Wesele”, projektował wawelskie witraże i wydawał pierwsze dramaty.

Podsumowując, zwiedzanie Krakowa było świetną lekcją języka polskiego, historii i sztuki Młodej Polski oraz okazją do poznania życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

Wycieczkę zorganizowały: Grażyna Szynol-Kowacka oraz Barbara Padula, a opiekę sprawowały: Agnieszka Jaworska i Beata Gramcow.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZS 3
11.10.2021 9:51

W czwartek, 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.
Jak co roku jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. W tym dniu odbędą się spotkania uczniów z wychowawcami według następującego harmonogramu:

• 9:00 – 11:00 wszystkie klasy V LO oraz klasy ósme SP 31
  • 9:30 – 11:30 klasy jeden-cztery SP 31

Obowiązują standardowe obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne (przydzielone sale, wejścia do szkoły, maseczki, dezynfekcja, itd.).

W tym dniu obiad dla uczniów będzie wydawany w formie suchego prowiantu, który po skończonych zajęciach z wychowawcami, uczniowie będą mogli odebrać w stołówce szkolnej.

UWAGA!
10.10.2021 10:07

Wybory do Samorządu Uczniowskiego!

Już jutro (tj. 11 października 2021) odbędą się wybory ONLINE do Rady Samorządu Uczniowskiego.

Link do karty do głosowania zostanie wysłany w wiadomości przez e-dziennik.

Oto lista kandydatów:

1. Amelia Banialis kl. 3Ag
2. Julia Nosiadek kl. 3Ag
3. Wiktoria Lach kl. 1D
4. Roksana Miczek kl. 1D
5. Anna Balon kl. 1B
6. Oliwia Heffner kl. 1A
7. Nikodem Dziedzic kl. 4a
8. Patryk Miernik kl. 8b
9. Wojciech Ryszka kl. 8b
10. Oskar Ujek kl. 8b

PROGRAM PROFILAKTYCZNY „ARCHIPELAG SKARBÓW”
06.10.2021 9:24

W dniach 7-8.10.2021 w naszej Szkole będą realizowane warsztaty profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów” przez Fundację Wychowanie i Profilaktyka im. Filipa Neri, we współpracy z Instytutem Profilaktyki Zintegrowanej. Projekt dedykowany jest klasom pierwszym liceum.

Projekt składa się z trzech modułów: dwudniowych warsztatów dla młodzieży, spotkania z rodzicami oraz szkolenia dla nauczycieli.

„Archipelag Skarbów” to nowoczesny program profilaktyczny dla młodzieży
w wieku 13-16 lat, opracowany i nadzorowany przez specjalistów z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej (IPZIN), który ma wieloletnie doświadczenie
w tworzeniu i wdrażaniu programów profilaktycznych oraz prowadzeniu badań nad młodzieżą.

Program „Archipelag Skarbów” porusza szeroki zakres tematów istotnych
z punktu widzenia nastolatka. Jest zbudowany wokół kluczowych tematów dotyczących czasu dojrzewania. Odwołuje się do świata wartości opartego na pragnieniu trwałego szczęścia i prawdziwej miłości. Program wskazuje na istotną rolę przyjaźni w osiągnięciu omawianych celów poprzez wspieranie równomiernego rozwoju relacji między nastolatkami.

W zamyśle autorów, Program Archipelag Skarbów ma wspierać cele wychowawcze rodziców, a zarazem wspomagać szkoły w realizacji zadań wychowawczych.

Projekt współfinansowany przez Miasto Rybnik.
KANDYDACI DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
06.10.2021 9:00

Wybory już w najbliższy poniedziałek (11 października 2021)!
Kampania wyborcza trwa.

Poznajcie kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego:

• Amelia Banialis kl. 3Ag
  • Julia Nosiadek kl. 3Ag