Losowe zdjęcia:
    OLYMPUS DIGITAL CAMERA 20171107_095550 12 8 25 1 289333317_373446378006831_1220628118400945029_n Dz_JO_02
    https://www.facebook.com/MRMRybnika
    mrm
Posłuchaj PROMO AUDIO
O szkole

Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego nr 31 w Rybniku to szkoła dbająca o wizerunek uczniów w środowisku lokalnym. Cechuje nas wysoka jakość nauczania, wychowania i kontaktów ze środowiskiem.  Jesteśmy szkołą dającą wiele możliwości i szansę na dobry start w przyszłość.  Jako placówka oświatowa dbamy o jakość naszej pracy, podnosząc jej wydajność i dyscyplinę, dbając o to,aby uczeń znalazł w niej sposób na własne zainteresowania. Dogodna lokalizacja naszej szkoły daje szeroki wachlarz możliwości dotarcia do niej środkami komunikacji miejskiej.

W naszej szkole uczy specjalistyczna i wykształcona kadra pedagogiczna, której postawa, podejście do ucznia i rodziców, wiedza i umiejętność jej przekazania, decyduje w znacznej mierze o dobrym wizerunku w środowisku lokalnym.

Obecnie Szkołę Podstawową tworzą:

  • trzy klasy interdyscyplinarne (kl. 1, 2 i 3)
  • dwie klasy mistrzostwa sportowego (kl. 4 i 5)

Każdą klasę tworzą zawodnicy grający w klubie RKP ROW SP Rybnik oraz zawodniczki grające w KS ROW Rybnik. Metodyka zajęć jest kompatybilna z systemem szkolenia w obu klubach.

Plan zajęć uczniów uczęszczających do naszej szkoły uwzględnia trening sportowy. Tym samym dzieci godzą trening sportowy z nauką i rozwijaniem innych umiejętności lub zainteresowań. Uczniowie uzyskują w ten sposób pełen pakiet możliwości rozwoju sportowego. Szkoła przywiązuje należytą uwagę do nauki szkolnej, aby rozwój umiejętności piłkarskich nie przekreślił sukcesów edukacyjnych.

Zajęcia odbywają się na boisku Zespołu Szkół nr 3 oraz na obiektach sportowych RKP ROW Rybnik. Poza zajęciami treningowymi w piłkę nożną realizujemy również inne zajęcia sportowe wynikające z podstawy programowej – uczniowie mają możliwość korzystania z dwóch wielofunkcyjnych sal gimnastycznych, salki do ćwiczeń korekcyjnych, siłowni, sali do ping ponga i auli, w której rozmieszczone są maty do sportów walki. Uczniowie korzystają z zaplecza do odnowy biologicznej i analizy badawczo-naukowej. Dodatkowo uczniowie naszej szkoły uczęszczają na zajęcia z pływania (basen przy Elektrowni Rybnik).

Stawiając na wszechstronny rozwój sportowy naszych wychowanków, co najmniej raz w tygodniu trenujemy sztuki walki z wykwalifikowanymi i utytułowanymi instruktorami. Prowadzimy także zajęcia rytmikii, podczas których uczestnicy podnoszą nie tylko swoje kompetencje ruchowe, ale uczą się również samodyscypliny, przełamują swoje słabości i ograniczenia, kształtują charakter. Ponadto prowadzimy warsztaty z zakresu treningu motorycznego, odżywiania i suplementacji w sporcie.

Nasi uczniowie uczestniczą w wielu wydarzeniach sportowych. Bierzemy udział w cyklicznie organizowanych zawodach szkolnych i międzyszkolnych, zarówno tych poświęconych piłce nożnej, jak i innym dyscyplinom sportowym.

Ważną cechą wyróżniającą nas na tle innych pobliskich placówek oświatowych jest dostosowany do każdej kategorii wiekowej szczegółowy program szkolenia piłkarskiego. Realizacja programu obejmuje między innymi kontrolne testy sprawnościowe, gdzie rodzice po konsultacji z trenerem otrzymują informację zwrotną na temat osiągnięć i progresji sportowej dziecka.

W trakcie trwania nauki szkolnej w Szkole Podstawowej nasi uczniowie dwa razy  w roku wyjeżdżają na tygodniowe obozy sportowe. Obóz letni organizowany jest przeważnie w drugim miesiącu wakacji ( sierpień). Obóz zimowy organizowany jest w trakcie trwania roku szkolnego poza feriami zimowymi.

Nasza szkoła posiada przystosowaną stołówkę, gdzie dzieci mogą zjeść smaczny, ciepły i pełnowartościowy posiłek. Godziny posiłków dostosowane są do zajęć treningowych naszych uczniów tak, aby każdy mógł zjeść obiad bez pośpiechu. Dla klas sportowych zorganizowana jest oddzielna i specjalna przerwa obiadowa.

Informacje na temat rekrutacji do naszej szkoły, rodzice mogą znaleźć w odpowiednich zakładkach na naszej stronie internetowej. Dyrekcja z odpowiednim wyprzedzeniem organizuje spotkania z rodzicami chętnych uczniów o których informuje na stronie internetowej. Kandydat, aby dostać się do klasy sportowej musi posiadać aktualne badania lekarskie potwierdzające zdolność do udziału w klasie sportowej a następnie musi przejść odpowiednie testy sprawności fizycznej oceniające poziom potencjału sportowego. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku testów fizycznych osoba zapisywana jest na listę uczniów.

Zachęcamy wszystkich do skorzystania z oferty naszej szkoły. Gwarantujemy profesjonalne podejście do każdego ucznia.

Wersja językowa strony:

Skip to content