13 33 28 2c28 13 sp31 2 88237726_1807183639417718_1585552069979275264_o M_Pol_01
    mrm
Pracownia geograficzna

„Horyzont cały czas się rozszerza, o ile tylko człowiek nie zamknie się w pudełku i nie przyjmie schematu, że tym, tym i jeszcze tamtym nie warto się interesować, bo nic z tego nie wynika. Oczywiście nie wszystkim warto się interesować, ale warto poznawać ten świat”.

~Marek Kamiński

Pracowania geograficzna została wyremontowana w 2015r.

Wyposażona jest w komputer z dostępem do Internetu i projektor multimedialny oraz liczne pomoce dydaktyczne, w tym m.in.: filmy edukacyjne, plansze interaktywne, atlasy geograficzne, globusy, globus indukcyjny, mapy, profile glebowe, słowniki geograficzne, encyklopedie. W dodatku dysponujemy sporą kolekcją minerałów i skał. Część okazów została zgromadzona przez nauczycieli i uczniów.

W celu ułatwienia uczniom „podróżowania” po różnych zakątkach świata, na tylnej ścianie namalowana została wielobarwna mapa polityczna świata. Ponadto w pracowni umieszczono zegary ukazujące aktualny czas miejscowy w Nowym Jorku, Londynie, Moskwie i Tokio. Wystrój pracowni nawiązuje także do tematyki gór wysokich i himalaizmu. Znajdują się tu informacje o Jerzym Kukuczce – naszym patronie, oraz zdjęcia najpiękniejszych łańcuchów górskich świata.