Patrycja Potyka i Klaudia Sobik z kl. II B otrzymały wyróżnienie w Konkursie „Polskie Komitety Plebiscytowe – dawniej i dziś”, zorganizowanym przez Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach oraz Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Katowicach. Gratulacje!
Czy wiecie, że o przyłączeniu Górnego Śląska do Niemiec lub Polski mieli zadecydować sami mieszkańcy w plebiscycie, którego termin ustalono na 20 marca 1921 roku? Powołano Polski Komisariat Plebiscytowy, mający za zadanie przygotowanie kampanii i stworzenie warunków do odniesienia zwycięstwa w powszechnym głosowaniu. Polskiemu Komitetowi Plebiscytowemu w Rybniku przewodniczył Marian Różański. Siedziba znajdowała się w kamienicy przy ulicy św. Jana nr 2, której zdjęcia autorstwa wyróżnionych licealistek przedstawiamy poniżej.